Купівля власного житла – втілення мрії більшості людей. Однак, далеко не кожна людина або навіть сім'я може дозволити собі таку розкіш в наш час. Щоб відкладати зарплату на покупку будинку, комусь доведеться витратити десяток, а то й більше років. Рішенням цієї проблеми може бути банківський кредит, спеціально призначений для покупки житла, що ми тепер знаємо як іпотека.
Простіше кажучи, іпотека – це кредит, при отриманні якого, куплене житло виступає як застава. Банк або видає Вам потрібну суму грошей для покупки житла, яку Ви повинні повернути з відсотками протягом певного періоду часу. Якщо Ви не в змозі погасити кредит, кредитор може забрати Ваше житло для забезпечення виплат по кредиту.
Озираючись назад на потік стягнень, стає ясно, що багато позичальників не до кінця розуміли умови іпотеки, яку вони підписали. Згідно з дослідженнями, майже третина позичальників не знали, чи існує обмеження на те, наскільки може підвищитися їх процентна ставка. Ось чому важливо розуміти умови вашої іпотеки, зокрема, підводні камені іпотечних кредитів.
У цій статті ми розглянемо різні варіанти кредитів на житло і розглянемо поточні банківські пропозиції по кредитах на житло в Україні в 2019.
Ми побачимо, як працюють ці установи, що вам потрібно зробити, щоб знайти свій відповідний банк, і чому ми повинні (або не мають) довіряти їм наші важко зароблені гроші.
В Україні існує кілька варіантів отримання житла без необхідності оплати повної вартості:
Банки заробляють гроші на відсотках, які вони беруть по кредитах, тому що цей відсоток вище, ніж відсоток, який вони платять своїм вкладникам.
Ви повинні знати, що процентні ставки не є злом. Вони – ціна життя в світі, який сильно залежить від кредитів і боргів. Відсоток, який отримує кредитор – це його компенсація за ризик. З кожним кредитом існує ризик того, що позичальник не зможе повернути його. Чим вище ризик того, що позичальник не виконає свої зобов'язання (не зможе погасити кредит), тим вище процентна ставка. Ось чому підтримка хорошої кредитної історії допоможе знизити процентні ставки, пропоновані вВам кредиторами.
У цьому випадку позичальник виграє, так як процентна ставка за таким видом кредиту значно нижче. Банк практично не ризикує своїми фінансами, і Ви платите лише за послугу. Але Ви повинні пам'ятати, що якщо Ви не зможете виплатити кредит, то втратите свого майна, а також тієї нерухомості, на яку і брали іпотеку. Сили треба розраховувати з розумом. < H3>Кредит у банку на житло, що будується< / H3>
ви маєте можливість придбати квартиру заздалегідь у забудовника, коли будинок ще будується, взявши кредит в банку. Перевага цього виду іпотеки – низька ціна на квартиру. Недолік – високий відсоток по кредиту.
Це найпоширеніший вид кредитування серед населення.
Переваги: оптимальний відсоток, оперативність оформлення договору, умови, а також пільги за рахунок програм для певної категорії людей.
отже, плануючи взяти іпотечний кредит, вам потрібно вибрати один з таких варіантів. Потім, вибираючи банк, варто звернути увагу на його рейтинг, подивитися різні види програм кожного банку, щоб вибрати саме той варіант іпотечного кредитування, який найбільше вам підходить.
Банків багато, процентні ставки у всіх трохи відрізняються, так само як і умови кредитування. Розглянемо з Вами як приклад пропозиції деяких банків України в 2019 році.
Флагман українського ринку кредитування пропонує різноманітні програми кредитів на житло.
В рекламній інформації на даний момент фігурує наступна інформація:
Для попереднього розрахунку на сайті Приват Банку є кредитний калькулятор, за допомогою якого можна зробити попередню оцінку щомісячних платежів за кредитом терміном на 20 років, виходячи з вартості житла і стартового внеску.
Якщо Вас цікавить строк кредитування менше 20 років, то для розрахунку платежів необхідно звернутися до консультанта.
Приват Банк пропонує три позиції з кредитування:
найвигідніші умови кредитування в Приваті, при купівлі нерухомості, яка належить самому банку:
Зробимо приблизний розрахунок підсумкової виплати по кредиту, при купівлі житла в кредит з об'єктів Привату:
Крім виплат банку, за умовами кредитування, клієнту необхідно щороку оплачувати страхування кредитованого об'єкта (0,5% від суми об'єкта) та страхування життя (0,5% від суми заборгованості).
КредоБанк пропонує іпотечне кредитування як на первинному, так і на вторинному ринку, з базовими умовами:
Процентна ставка в Кредобанку залежить від терміну кредитування і від суми першого внеску, детальніше з умовами можна ознайомитися на сайті.
Додаткові платежі:
ОщадБанк пропонує кілька програм кредитування житла:
Для клієнтів банку, у яких обслуговується зарплатний проект в Ощадбанку, надається знижка на процентну ставку - 0,5%.
Спеціально для переселенців з окупованих територій до територій Операції Об'єднаних сил, в Ощадбанку розробили програму кредитування житла з найбільш лояльними умовами:
Інформація представлена на сайті банку стверджує, що банк видає іпотечні кредити тільки на вторинному ринку, і тільки для жителів Києва і Одеси. Можливо, це застарілі дані.
Державний банк "УКРГАЗБАНК" розробив широкий спектр програм іпотечного кредитування:
При отриманні кредиту необхідно додатково заплатити:
Досить цікаві умови кредитування житла в банку "Південний"
Розмір платежу – фіксований. Уточнювати кожен раз щомісячну суму не потрібно. Це дозволяє планувати сімейний бюджет. Підійде для тих, у кого невисока заробітна плата. Недолік такої схеми – це неможливість зменшувати фіксовану суму при виплаті кредиту достроково, більш висока переплата, ніж при класичній схемі.
Переваги: щомісячна виплата зменшується в процесі погашення, що з часом полегшує навантаження. Якщо дохід нестабільний, а термін іпотеки великий, то ця схема якнайкраще підійде таким громадянам.
З недоліків варто відзначити:
Коли Ви плануєте брати іпотеку в банку, Ви розраховуєте свої можливості, вибираєте банк і приходьте за кредитом. Але як банк вибирає позичальника? Адже не кожному схвалюють.
Дивлячись на позичальника, банк керується, перш за все, місцевою реєстрацією громадянина, його заробітною платою, а також віком людини. Якщо дохід людини не настільки високий, то банк приймає в розрахунок і прибутковість всіх членів його сім'ї. Ще однією обов'язковою умовою, щоб не отримати відмову, є позитивна кредитна історія.
Якщо Ви в змозі сплатити 40% від вартості нерухомості, банк зрозуміє, що Ви дійсно серйозно налаштовані і володієте грошима. Значить, ризик мінімальний і проблем з Вами не виникне.
Припустимо, що Ви знайшли банк з вигідним для Вас пропозицією, а також підійшли банку за всіма умовами, і він готовий надати Вам кредит на житло. Поспішати в цьому випадку все одно не потрібно. По-перше, правильним буде перевірити банк, дізнатися всю інформацію про нього. Це:
Умови повинні бути вкрай прості і зрозумілі. Потрібно уважно вивчати договір, щоб надалі не зіткнутися з проблемами. У вас в будь-якому випадку виникнуть питання, і їх потрібно задавати, попросити у банку надати вам проект договору з кредитування і паспорт кредиту. У разі, якщо банк Вам його не бажає надавати, потрібно йти в інший банк, який буде в змозі забезпечити прозорість угоди.