Автострахування КАСКО

Hotline Finance
Відгуки: 0

Термін КАСКО походить від слова CASCO (ісп. – шолом, нідерл. – корпус). Під терміном КАСКО мають на увазі процедуру страхування транспортних засобів (автомобілів, мотоциклів, літаків, поїздів, суден, тощо) на випадок пошкодження, знищення чи угону.

Це добровільний варіант страхування, окрім випадків покупки автомобіля в кредит (більшість банків видадуть кредит на авто лише з оплаченою страховкою КАСКО). Даний вид страхування дозволить убезпечити себе від неприємних наслідків ДТП, угону, стихійного лиха, вандалізму та ін. КАСКО є непоганим варіантом додаткового страхування. Разом з ОСЦПВ, ця страховка дозволить не турбуватися за свій автомобіль.

Поліс КАСКО не страхує цивільну відповідальність, а також не сплачує компенсацію третім особам або компенсацію за пошкоджені вантажі. Така страховка захищає лише транспортний засіб страхувальника від страхових випадків, прописаних у договорі.

Більшість страхових компаній запропонують придбати кілька пакетів послуг із різними варіантами покриття. Якщо потрібна страховка від малої кількості ризиків, поліс коштуватиме значно дешевше. Придбання полісу КАСКО корисне як для новачків, так і для досвідчених водіїв, оскільки з машиною може статися що завгодно, а витрати на її ремонт немаленькі.

Критерії вибору страхової компанії

Для вибору страховика та страхового поліса КАСКО необхідно ретельно вивчити всі запропоновані умови. Більшість страхових компаній пропонують спеціальні пакети послуг, знижки та інші умови, які можуть зацікавити клієнта. Однак до вибору страховика слід поставитися серйозно, щоб не зіткнутися з шахраями або компаніями, які намагаються уникнути страхових виплат.

Є кілька основних критеріїв, за якими можна орієнтуватися при виборі хорошої страхової компанії:

  • Досвід, термін перебування на ринку. Краще довіряти компаніям, які мають тривалий досвід роботи. Нові компанії можуть надавати кращі умови, однак ризик втрати ліцензії та банкрутства у них значно вищий;
  • Надійність та відгуки. Потрібно обов’язково ознайомитись з відгуками про компанію, вивчити її репутацію та переглянути сайт. Ця інформація допоможе зрозуміти, наскільки надійна компанія та як швидко вона виплачує страхові суми;
  • Фінансова стабільність. Наявність додаткових фондів, оборотного та вільного капіталу свідчать про стабільність компанії;
  • Вигідний пакет послуг. Потрібно вивчити запропоновані страхові поліси, ознайомитись з умовами страхових внесків та виплат.

Описані критерії допоможуть обрати правильну страхову організацію для оформлення полісу КАСКО.

Які бувають види КАСКО

Добровільне страхування вважається невід’ємною складовою аби автолюбитель міг не переживати за свою машину та її ремонт у разі аварії. Страхування КАСКО – найбільш простий та ефективний спосіб забезпечити страхове фінансове покриття завдань, пов’язаних із ремонтом ТЗ при настанні страхового випадку, зазначеного у договорі.

Існує велика кількість видів КАСКО, серед яких важливо визначити пакет послуг, що найбільше підходить окремому водію та його ТЗ. Усі різновиди добровільного страхування можна розформувати на дві основні групи: повне та часткове покриття. У кожному з класів є плюси та мінуси. Далі ми розглянемо види страхування КАСКО та їх особливості.

Наприклад, повне покриття включає фінансове забезпечення за цілою групою ризиків. Зазвичай у сервісний пакет включають механічні пошкодження при ДТП, викрадення транспортного засобу. Часткове покриття гарантує захист машини лише від фізичних пошкоджень – малих збитків або серйозних руйнувань аж до повного виходу з ладу ТЗ чи його складових частин. Види полісів КАСКО відрізняються кількістю страхових ризиків, обсягом покриття, а також кінцевою вартістю.

Повне

Повне покриття передбачає страхування за сукупністю ризиків. Даний вид страховки КАСКО захищає від пошкодження, угону та розкрадання ТЗ. Класичний поліс навіть при повному покритті не охоплює шкоди, пов’язаної з життям та здоров’ям пасажирів чи водія. Також КАСКО не страхує автоцивільну відповідальність. У повному покритті не враховують майнові збитки, завдані вантажу або запасним частинам машини, які не вказані у комплектації при оформленні договору.

Повний вид КАСКО на автомобіль охоплює такі види ризиків:

  • викрадення або збитки при спробі розкрадання транспортного засобу;
  • фізичне пошкодження машини через ДТП, підпал, падіння каменів або інших предметів;
  • втрата окремих частин машини, а також знищення деталей через різні стихійні лиха;
  • протиправні дії третіх осіб (хуліганство, навмисне заподіяння шкоди).

В КАСКО, незалежно від того, який це вид покриття, потрібно вказувати всі бажані страхові ризики, інакше компанія може не сплатити збитків.

Часткове

Даний вид КАСКО при страхуванні автомобіля передбачає захист виключно від ушкоджень, отриманих за механічного впливу на кузов та складові авто при ДТП. В обмежений пакет не входить страхування від викрадення. Тут можливе покриття наступних видів механічних ушкоджень:

  • будь-якого виду пошкоджень, що виникли внаслідок дорожнього руху чи зіткнення з іншим транспортним засобом;
  • подряпин, відколів, вм’ятин від потрапляння в кузов сторонніх предметів, каменів при русі по гравію чи іншому типу дорожнього покриття;
  • пошкоджень, що виникли внаслідок природних катаклізмів або стихійного лиха (при замовленні покриття потрібно перерахувати всі можливі катастрофи, які потенційно можуть статися в регіоні);
  • пошкоджень, отриманих внаслідок дії третіх осіб, домашніх чи диких тварин, і навіть від довільного падіння природних об’єктів.

Повний перелік страхових випадків щодо обмежених видів страхування КАСКО та ОСЦПВ потрібно погодити зі своїм страховиком та вказати у договорі.

Агрегатне

Під агрегатним різновидом розуміється фінансова компенсація збитків у певному розмірі, що розраховується за загальною кількістю страхових випадків за один період на одного водія. Відповідно, при настанні кожного наступного ризику розмір компенсації знижуватиметься пропорційно до позики, виплаченої раніше. Для автолюбителів такий тип покриття не надто вигідний. Його рекомендується використовувати лише для полісів із вкрай обмеженим покриттям. Наприклад, лише «збитки».

Неагрегатне

Оплата неагрегатної суми – це такий вид страхування в КАСКО, у якому сума відшкодування завжди буде пропорційна збиткам. При цьому не має значення, скільки разів власник поліса подав заявку на компенсацію до страхової компанії.

Популярні програми страхування

Вибір програми страхування залежить від того, які потреби є у водія, а також які особливості має транспортний засіб. Щоб зрозуміти, які види КАСКО існують, достатньо звернути увагу на основні різновиди покриття.

  • Страхування від ушкоджень. Тут маються на увазі всі види механічних ушкоджень, включаючи подряпини, вм’ятини, пошкодження при ДТП. Враховується, власник КАСКО винуватець чи потерпілий;
  • Страхування від угону. Діє тільки у випадку викрадення автомобіля, але вважається суперечливим типом покриття. Тут багато додаткових вимог до експлуатації та умов зберігання, а також розміщення автомобіля. Брокер може вимагати купити місце на парковці, встановити сигналізацію;
  • Повна франшиза включає всі перераховані ризики, її вартість особливо висока. Застосування франшизи дозволить скоротити розмір страхової квоти. При правильному підході до оплати дрібного ремонту можна знизити вартість поліса до 50 %;
  • Необмежений поліс КАСКО призначений для комерційних організацій, а також видається тим, хто вписує більше трьох осіб. Тут прийнятний допуск до керування осіб з малим стажем водіння, дозволяється робота машини у якості таксі.

При формуванні індивідуального пакету страхування можливе змішання різних видів КАСКО, додавання та видалення опцій.

Скільки коштують різні види КАСКО (мінімальна та максимальна сума), онлайн-калькулятори, розрахунок вартості

Для попереднього розрахунку вартості автострахування можна скористатись онлайн-калькуляторами на сайтах страхових компаній. Щоб дізнатися приблизну вартість поліса для вашого ТЗ, в онлайн-калькуляторі потрібно ввести такі дані:

  • марку та модель авто, вкажіть технічні дані про автомобіль;
  • вкажіть інформацію про себе та свій водійський стаж;
  • опції покриття полісу.

Після перерахованих дій Вам будуть доступні оптимальні програми страхування із зазначенням вартості та умов полісу.

Наприклад, станом на вересень 2022 року можна розраховувати на такі суми КАСКО на рік для нових авто:

  • KIA Picanto (вартість 500.000 грн.). Франшиза 1% – 18.500 грн. Франшиза 0% – 23.700 грн.;
  • KIA Sportage (ціна 1.000.000 грн.). Франшиза 1% – 40.000 грн. Франшиза 0% – 47.500 грн.;

Найдорожче страхування – це КАСКО з нульовою франшизою, де страховим випадком є ​​механічні ушкодження, загибель застрахованого автомобільного транспорту, ДТП та інші види аварій, що сталися незалежно від вини власника КАСКО. Щоб максимально знизити вартість поліса, рекомендується уважно вивчати всі умови договору та сплачувати страховку на деякий час вперед.

Переваги та недоліки КАСКО

Серед переваг полісу добровільного автострахування:

  • фінансовий аспект – при ДТП за участю автомобіля власника КАСКО страхова виплата покриє витрати на ремонт ТЗ;
  • страховики пропонують індивідуальний підхід до кожного клієнта – є можливість сформувати особистий пакет із покриттям лише тих ризиків, які є важливими для Вас;
  • численні бонуси, що надаються страховими компаніями – фірми часто пропонують додаткові послуги, знижки, автоматичний сервіс, спрощення співпраці.

Крім позитивних сторін, поліс добровільного страхування має й низку недоліків. До основних слід зарахувати:

  • обмеження за кількістю власників та водіїв – максимально можлива кількість осіб у КАСКО дорівнює 5. Якщо під час ДТП за кермом буде людина, яка не бере участі в КАСКО, в компенсації відмовлять;
  • велика кількість несумлінних страховиків – все більше дрібних фірм, що надають послуги автострахування, далекі від ідеалу. Компанії занижують вартість авто, відмовляють у виплатах, роблять усе можливе, щоб залишити клієнта «з носом»;
  • третій мінус КАСКО – велика кількість паперової тяганини. Водієві доведеться заповнити багато документів та бланків для того, щоб отримати відшкодування у потрібному розмірі.

Вирішувати, чи потрібно КАСКО чи ні – тільки Вам. Обов’язкове оформлення поліса для тих, хто передає машину в заставу або купує її в кредит. Інші автолюбителі можуть страхувати своє авто за бажанням.