Нерухомість – це цінне майно, тому багато власників вважають за краще оформляти страховку, яка може суттєво допомогти у компенсації витрат на відновлення житла, якщо сталося загоряння, затоплення чи пошкодження майна. При іпотечному кредитуванні страхування нерухомості буде обов’язковим пунктом договору з банком.
Нерухомим майном, яке можна застрахувати, може бути квартира, будинок, недобудова. Найчастіше страхувальники звертаються із проханням застрахувати квартиру від крадіжки, пожежі та затоплення. Стосовно приватного будинку передбачаються додаткові ризики, оскільки він розглядається як окрема будівля з особливою специфікою підведення комунікацій. Недобудований будинок страхується з урахуванням стадії, на якій знаходиться будівельний процес, наявності офіційно оформлених документів про власність.
Існує безліч страхових випадків, через які може статися псування нерухомого майна, але кожен власник має можливість зменшити ризики шляхом застосування певних заходів безпеки. Основні з них включають:
Крім страхування об’єкта нерухомості страхувальник має право вказати такі елементи як інженерні комунікації, інтер’єрне оздоблення, перекриття, внутрішнє обладнання. Оформлення страховки є особливо актуальним у випадку тимчасової відсутності власників. Найчастіше страховка оформляється на рік і за необхідності пролонгується.
Страхова компанія пропонує клієнтам стандартні програми з індивідуальним підходом до кожного об’єкту. У першому випадку пропонується стандартний перелік ризиків із відповідною страховою вартістю. Вони потрібні для невеликих будівель і дачних будинків. Заміські будинки особливо підлягають таким ризикам як падіння дерев, стихійні лиха, вандалізм та ін.
Страхування нерухомого майна дозволяє власнику суттєво знизити збитки при настанні страхового випадку. Непередбачена ситуація може статись будь-якої миті, тому важливо звернутися до професіоналів, які допоможуть визначитися з видом страховки та грамотно складуть договір.
Повний пакет страхування нерухомості враховує безліч можливих подій, а отже власник майна може почуватися впевнено навіть перебуваючи далеко від своєї нерухомості.
Страхування житла дає можливість компенсувати збитки, заподіяні внаслідок його займання. Виплати провадяться страховою компанією. Договір укладається добровільно. У ньому перераховуються всі обумовлені страхові випадки. Вибір обсягу страховки залежить від клієнта.
В основному страхові компанії пропонують 2 варіанти:
Виплати за класичним видом страхування вищі, але й вартість його більша.
Обсяг страховки залежить від обраного полісу. Стандартний варіант документа включає:
Також можна застрахувати окремі частини будівлі чи деяке майно, що знаходиться всередині нерухомості. На будь-які з цих об’єктів можна оформити окремий договір страхування.
Ризики, включені до програми стандартного страхування, полягають у наступному:
Не завжди житло може бути застраховане. Це неможливо зробити в таких випадках:
До страхового випадку не належить і навмисний підпал житла. Якщо винуватця буде знайдено, то за це йому загрожує кримінальне покарання.
Щоб постраждалій людині після пожежі була виплачена компенсація, їй потрібно подати до страхової компанії відповідний експертний акт. Надходження грошей очікується від 15 до 90 днів після настання страхового випадку.
Однак тут існують такі нюанси:
Страховий поліс дає можливість мінімізувати ризики, пов’язані з можливим спалахом майна. У цьому випадку можливість виникнення надзвичайної ситуації не усувається, але людина отримує фінансову підтримку, яка дозволяє їй ліквідувати наслідки аварії.