Страхування нерухомості: страхування

Hotline Finance
Відгуки: 0
VUSO
Відгуки: 0

Акції МФО

Нерухомість – це цінне майно, тому багато власників вважають за краще оформляти страховку, яка може суттєво допомогти у компенсації витрат на відновлення житла, якщо сталося загоряння, затоплення чи пошкодження майна. При іпотечному кредитуванні страхування нерухомості буде обов’язковим пунктом договору з банком.

У чому суть страхування нерухомості

Нерухомим майном, яке можна застрахувати, може бути квартира, будинок, недобудова. Найчастіше страхувальники звертаються із проханням застрахувати квартиру від крадіжки, пожежі та затоплення. Стосовно приватного будинку передбачаються додаткові ризики, оскільки він розглядається як окрема будівля з особливою специфікою підведення комунікацій. Недобудований будинок страхується з урахуванням стадії, на якій знаходиться будівельний процес, наявності офіційно оформлених документів про власність.

Особливості оформлення страхування нерухомості

Існує безліч страхових випадків, через які може статися псування нерухомого майна, але кожен власник має можливість зменшити ризики шляхом застосування певних заходів безпеки. Основні з них включають:

 • монтаж сигналізації та системи відеоспостереження;
 • захист вікон та дверей шляхом встановлення протизломного обладнання та зміцнення вікон ґратами, що особливо актуально для нижніх поверхів чи приватних будинків;
 • монтаж пристроїв захисного відключення електроенергії у разі виникнення аварійної ситуації в мережі (перенапруга від роботи великої кількості приладів, коротке замикання);
 • обладнання в приміщенні протипожежної сигналізації з установкою датчиків, що реагують на задимлення та перегрів.

Крім страхування об’єкта нерухомості страхувальник має право вказати такі елементи як інженерні комунікації, інтер’єрне оздоблення, перекриття, внутрішнє обладнання. Оформлення страховки є особливо актуальним у випадку тимчасової відсутності власників. Найчастіше страховка оформляється на рік і за необхідності пролонгується.

Страхова компанія пропонує клієнтам стандартні програми з індивідуальним підходом до кожного об’єкту. У першому випадку пропонується стандартний перелік ризиків із відповідною страховою вартістю. Вони потрібні для невеликих будівель і дачних будинків. Заміські будинки особливо підлягають таким ризикам як падіння дерев, стихійні лиха, вандалізм та ін.

Які переваги дає страхування нерухомості

Страхування нерухомого майна дозволяє власнику суттєво знизити збитки при настанні страхового випадку. Непередбачена ситуація може статись будь-якої миті, тому важливо звернутися до професіоналів, які допоможуть визначитися з видом страховки та грамотно складуть договір.

Повний пакет страхування нерухомості враховує безліч можливих подій, а отже власник майна може почуватися впевнено навіть перебуваючи далеко від своєї нерухомості.

Страхування нерухомості від пожежі – що потрібно знати

Страхування житла дає можливість компенсувати збитки, заподіяні внаслідок його займання. Виплати провадяться страховою компанією. Договір укладається добровільно. У ньому перераховуються всі обумовлені страхові випадки. Вибір обсягу страховки залежить від клієнта.

В основному страхові компанії пропонують 2 варіанти:

 1. Експрес-страхування. Необхідність у ньому виникає при від’їзді громадянина на нетривалий час. Оформлення договору здійснюється у спрощеному порядку. Для цього людині потрібно мати при собі лише паспорт. Проте така страховка має недолік. Полягає він у тому, що укладена угода не покриває всіх можливих ризиків;
 2. Класичне. Укладений договір включає безліч пунктів. Його оформлення можливе лише після огляду приміщення експертами.

Виплати за класичним видом страхування вищі, але й вартість його більша.

Об’єкти, що розглядаються

Обсяг страховки залежить від обраного полісу. Стандартний варіант документа включає:

 • повністю всю квартиру;
 • приватна будівля разом із присадибною ділянкою;
 • нерухомість, на яку було оформлено іпотеку. Як правило, таку умову ставить банк під час отримання клієнтом кредиту.

Також можна застрахувати окремі частини будівлі чи деяке майно, що знаходиться всередині нерухомості. На будь-які з цих об’єктів можна оформити окремий договір страхування.

Ризикові ситуації

Ризики, включені до програми стандартного страхування, полягають у наступному:

 1. Пожежа, що виникла із-за загоряння електричних проводів через виникнення в системі короткого замикання;
 2. Вибух побутового газу;
 3. Будь-яке займання майна, що сталося з необережності власника чи третіх осіб.

Не завжди житло може бути застраховане. Це неможливо зробити в таких випадках:

 1. Якщо закінчилися нормативні терміни експлуатації нерухомості;
 2. У разі виявлення будівельних дефектів під час огляду приміщення;
 3. Якщо було помічено, що у самому будинку чи на прилеглій території проводилися роботи з вибухонебезпечними речовинами;
 4. Неузаконені самобудови.

До страхового випадку не належить і навмисний підпал житла. Якщо винуватця буде знайдено, то за це йому загрожує кримінальне покарання.

Виплати за завдану шкоду

Щоб постраждалій людині після пожежі була виплачена компенсація, їй потрібно подати до страхової компанії відповідний експертний акт. Надходження грошей очікується від 15 до 90 днів після настання страхового випадку.

Однак тут існують такі нюанси:

 1. Якщо житло згоріло повністю, то для виплати страховки у людини на руках має бути документ, що підтверджує руйнування не менше ніж 70-80 % приміщення. Тоді всі кошти буде переказано в повному обсязі;
 2. За відсутності такого документа виплачена сума буде значно меншою. Вона лише покриє ремонтні роботи будівлі.

Страховий поліс дає можливість мінімізувати ризики, пов’язані з можливим спалахом майна. У цьому випадку можливість виникнення надзвичайної ситуації не усувається, але людина отримує фінансову підтримку, яка дозволяє їй ліквідувати наслідки аварії.