Часто страхування туристів, які виїжджають за кордон, сприймається як ще одна формальність та спосіб викачування грошей. Проте це абсолютно неправильно. Наявність медичного страхування – обов’язкова навіть у тому випадку, якщо Ви виїжджаєте за кордон не за путівкою або коли для в’їзду до країни не потрібна віза. Чиновник на митниці має право разом із паспортом та документом про платоспроможність вимагати й поліс медичного страхування.
Ті туристи, хто хоч раз опинявся в ситуації, коли за медичні послуги потрібно платити з власної кишені, вже не вважають медичне страхування зайвою формальністю для виїзду за кордон. Тим більше, що її вартість невелика: для країн Шенгенської зони – від 0,2 до 2 євро за день перебування в країні (сума відшкодування при цьому до 30000 євро), для США страхування трохи дорожче, але й сума відшкодування – до 50000.
Як бачите, не так вже й дорого обходиться страхування тих, хто виїжджає за кордон. Ціни на медичні послуги в десятки разів вищі: один день у стаціонарі обійдеться від 500 до 1000 $. Легко зіставити та зрозуміти, що страховка – найкращий вихід зі становища, адже в чужій країні може статися всяке.
Навіть якщо Ви купуєте тур через агентство, Вам не обов’язково сплачувати страховку в них. Ви можете самостійно вибрати і компанію-страховика, і підібрати страховку під власні потреби, з урахуванням всіх особливостей.
Раніше оформляти страховку в турагентстві було зручно – не доводилося витрачати час на відвідування страхових компаній та з’ясування усіх нюансів. Сьогодні все набагато простіше: кожна серйозна компанія має в інтернеті сайти, і, крім того, має таку послугу як «страхування туристів, які виїжджають за кордон онлайн». Це означає, що не виходячи з дому Ви можете оформити страховий поліс.
До оформлення страховки зверніть увагу на такі моменти:
Для з’ясування всіх цих нюансів не обов’язково їздити офісами страхових компаній. Достатньо зайти на офіційний сайт та знайти потрібний розділ. Там є вся інформація. Не завжди вона викладена зрозумілою мовою, але за бажання можна розібратися. Там же на сайті можна зробити попередній розрахунок вартості страховки.
На сайті будь-якої страхової компанії є посилання, що веде на «калькулятор». Тут все досить прозоро і зрозуміло навіть не особливо «просунутому» користувачу. Вибираєте ті позиції, які хочете включити до свого полісу, країну, в яку збираєтеся виїжджати і термін страхування. Натискаєте на «розрахувати» (або схожий напис). І ось Вам видали суму. Причому Вам не обов’язково після розрахунку відразу переходити до оплати. Можете змінити умови страхування і подивитись як зміниться сума, а можете зайти ще на кілька сайтів і дізнатися, скільки коштуватиме аналогічний поліс у них. Страхування тих, хто виїжджає за кордон онлайн тим і зручне, що Ви можете діяти у власному темпі, не зважаючи ні на кого. І тільки в тому випадку, коли Ви точно впевнені, що бажаєте придбати поліс, починаєте його оплату.
Той, хто використовує сервіс Приват 24, може оформити страховий поліс через банк. Приват Банк має компанії-партнери, які при настанні страхового випадку виплачуватимуть потерпілому гроші. У переліку послуг для тих, хто виїжджає, є кілька цікавих пропозицій і крім стандартного пакету «страхування тих, хто виїжджає за кордон»:
Звичайно, всі ці додаткові послуги збільшують ціну поліса, але в деяких випадках це зручно (тільки уважно прочитайте, що мається на увазі під кожним з пунктів).
Оформити страховий поліс онлайн можна практично у будь-якій страховій компанії. Купити такий поліс можна на офіційному сайті або скористатися агрегатором страхових компаній Hotline.Finance чи Finance.ua. Просто заповнюєте необхідну форму, оплачуєте карткою та відправляєте. Буквально через кілька хвилин на вказану у формі електронну адресу надходить поліс, який можна роздрукувати у разі потреби. До того ж, таку страховку просто неможливо втратити – її можна роздрукувати повторно або зберегти на ноутбуці/планшеті/смартфоні.