Кредити для бізнесу та підприємців

27-06-2018 11:24
|
Кредити для бізнесу та підприємців

Підприємці – це люди, які замість найманої праці обрали шлях побудови власного бізнесу. Основна мета підприємця – це отримання прибутку від своєї діяльності. Природно, що у таких людей, як і у найманих працівників, можуть виникати потреба у фінансовій допомозі. Відповідно, підприємці також можуть користуватися послугами кредитування.

У цій статті ми пропонуємо розглянути, які види кредитування можуть бути актуальні як приватним підприємцям фізичним-особам (ФОП, СПД), так і юридичним особам (ТОВ, ПП), малому і середньому бізнесу.

З нашої точки зору можна виділити 2 кредитні потреби для підприємців і бізнесу:

Розглянемо детально кожен з пунктів.

Кредит на споживчі потреби для ФОП

Як ми вже відзначили, приватні підприємці – це люди, у яких такі ж потреби як і у найманих працівників. Вони купують ті ж товари і у них також можуть виникати потреба в споживчому кредитуванні, покупці авто в кредит або іпотеку. Отже, для цих потреб можна порекомендувати стандартні кредитні рішення.

Цільові кредити

Цільовий кредит на побутову техніку, квартиру або автомобіль приватному підприємцю видадуть на таких же умовах, як і найманим працівникам. І якщо Вам потрібно зробити подібну покупку, то слід, в першу чергу, пошукати саме цільові кредити.

Наприклад, у великих магазинах (інтернет-магазинах) Вам завжди запропонують кредит на покупку побутової техніки або електроніки. Такі кредити надають банки-партнери магазину. Також багато магазинів пропонують покупку товару в розстрочку. У цьому випадку договір укладається безпосередньо з магазином, без втручання третіх осіб.

Переплата по цільовому кредиту на побутову техніку складе близько 80-90% річних.

Кредитні картки

Популярний і універсальний варіант кредитування від банків. Всі провідні банки України без проблем оформлять кредитну картку приватному підприємцю. ФОП може розраховувати на кредитну лінію від 10 до 300 тисяч гривень. Такий вид кредитування можна розглядати як нецільовий кредит. Ці гроші можна використовувати на будь – які потреби- споживчі або інвестиційні.

Умови кредитування по кредитній карті:

  • Ставка 30-50% річних (3-4% в місяць);
  • Наявність пільгового періоду, протягом якого відсотки не нараховуються (50-90 днів).

Мікрокредити

Мікропозика онлайн або як її ще називають кредит до зарплати, також доступна і для приватних підприємців. Якщо Вам необхідно невелика сума (близько 1000-1500 грн.) на термін 7-14 днів, то можливо не має сенсу замовляти банківські продукти. Такий кредит Вам видадуть за 20-30 хвилин, а з документів потрібно тільки паспорт і код.

Безсумнівні переваги мікрокредитів це:

  • Висока швидкість оформлення, розгляду і схвалення заявки;
  • Мінімум документів, не потрібні поручителі, заставу, виписки з податкової інспекції або банку;
  • Можливість отримати гроші в кредит віддалено, на будь-яку банківську картку;
  • Висока імовірність взяти кредит онлайн з поганою кредитною історією.

Один з недоліків мікрокредитування – високі процентні ставки (близько 500-800% в рік). Однак, якщо врахувати переваги та короткі терміни, то такий кредит може успішно виручити, у разі термінової необхідності.

Також зазначимо, що в Україні працює більше 10 сервісів, в яких можна оформити перший кредит фактично під 0 відсотків.

Всі компанії в яких можна оформити мікрокредит, представлені в розділі нашого сайту МФО.

Довгострокові кредити

Кредитні карти і мікропозики певних випадках швидке і зручне рішення кредитування для приватних підприємців. Однак, сум в 10.000 і 20.000 на кілька тижнів/місяців може бути недостатньо для великих потреб. У цьому випадку варто розглянути довгострокові програми кредитування від банків і фінансових компаній.

На даний момент довгострокові кредити онлайн на карту пропонуються на наступних умовах:

  • Сума кредиту: до 150.000 без застави та надання витягів з податкової, до 500.000 з підтвердженням доходу;
  • Термін кредитування до 5 років;
  • Ефективна ставка в районі 80-120% в рік;
  • Не потрібна застава і поручителі;
  • Не потрібно вказувати цільове призначення кредиту;
  • Видаються такі кредити, в основному, готівкою.
Нова
Amigo
Голосів: 3
Dislike
3
Рейтинг: 100%
0
Ставка: від 0,72%
Сума: 1000-23000 грн
Строк: 180-360 днів
Відгуки: 3
NaVse
Голосів: 22
Dislike
15
Рейтинг: 68.2%
7
Ставка: від 1,5%
Сума: 5000-50000 грн
Строк: 70-300 днів
Відгуки: 2
Нова
MaxiCredit
Голосів: 1
Dislike
1
Рейтинг: 100%
0
Ставка: від 0,25%
Сума: 7000-4000 грн
Строк: 90-365 днів
Відгуки: 0
Moneyveo
Голосів: 28
Dislike
19
Рейтинг: 67.9%
9
Ставка: від 0,01%
Сума: 500-39000 грн
Строк: 1-180 днів
Відгуки: 12

Кредит на розвиток бізнесу в Україні

Цей тип кредитування буде цікавий підприємствам і приватним підприємцям (ФОП), яких можна віднести до категорій малий/середній бізнес.

Нагадаємо, що згідно законодавства України, поняття малий і середній бізнес закріплені законодавчо на основі 2-х головних факторів:

  • Чисельність співробітників компанії (у ФОП);
  • Сумарна виручка (грошовий обіг) від продажу своїх товарів або послуг.

Так як таких компаній в Україні переважна більшість, то відповідні програми кредитування від банків та фінансових установ розраховані саме на малий та середній бізнес.

Найчастіше, основним завданням такого кредиту є розширення (масштабування) вже діючого бізнесу, з метою швидкого збільшення прибутку компанії. Але є й інші послуги в рамках кредитування від банків. Наведемо основний перелік таких послуг.

Інвестиційне кредитування

Основне призначення – розширення і розвиток діючого бізнесу. Це цільовий кредит. Його зазвичай видають на купівлю обладнання, модернізацію приміщень тощо;

Поповнення обігових коштів (кредитна лінія)

Використовується для ліквідації браку власних коштів, необхідних для ведення господарської діяльності. Зазвичай замовляється попередньо окремим траншем;

Овердрафт

Це термінове фінансування для здійснення платежів, у разі коли платіж перевищує залишок на банківському рахунку підприємства. Відміну від кредитної лінії в тому, що при підключеному овердрафті кредитні гроші виділяються автоматично, в момент відсутності коштів на рахунку, а кредитна лінія переводиться на рахунок за попереднім запитом;

Лізинг

Суть послуги полягає в тому, що банк купує засоби виробництва (автомобілі, техніку, устаткування) і передає їх підприємству, яке їх використовує для своєї діяльності. Підприємство виплачує за використання техніки банку певні платежі (лізингові платежі). Після виплати всіх встановлених платежів, що власність на обладнання від банку переходить підприємству;

Банківська гарантія

Ця послуга передбачає виплату коштів банком-гарантом контрагентом клієнта, у випадку невиконання клієнтом банку своїх зобов’язань перед контрагентом. Найчастіше банківська гарантія вимагається від підприємств, які беруть участь у тендерних закупівлях;

Факторинг

Послуга полягає в тому, що банк сплачує клієнту дебіторську заборгованість, а клієнт відступає банку права вимагати оплату зі свого контрагента за надані товари/послуги. Основна задача послуги – ліквідація касових розривів та отримання прогнозованих доходів, у компанії, яка відвантажує товар (надає послуги) без передоплати.

Фінансування агробізнесу

Має сенс згадати, що в останні час всі провідні банки України розробили програми кредитування для представників агро – та сільськогосподарського бізнесу. Такі програми допомагають розвитку галузі і пропонують більш лояльні умови кредитування щодо суми (суми вище), так і постачання (ставки менше).

Відгуки і коментарі

Аватар