Рефінансування мікропозик з простроченнями в Україні: як вирішити проблему з боргами

Дата: 04-03-2023 | 254 | 0
Рефінансування мікропозик з простроченнями в Україні: як вирішити проблему з боргами

Мікрокредити нерідко стають важким тягарем для позичальника, оскільки затримка платежів спричиняє штрафи, підвищені відсотки, повідомлення та дзвінки колекторів. Виходом зі складної ситуації є перекредитування мікропозики або декількох таких позик – оформлення нового кредиту на виплату попередніх. Для отримання більш вигідних умов потрібно правильно підібрати довгостроковий кредит із невисокою процентною ставкою та тривалими термінами погашення. У статті ми розглянули найкращі способи перекредитування мікрокредиту в Україні.

Перекредитування мікрокредитів в банку

Якщо хочете одночасно закрити невеликі позики у 2-3 МФО, можна оформити довгостроковий кредит у банку. Українські банківські установи висувають суворі вимоги до джерел доходу та кредитної історії позичальника, вимагають особистого відвідування відділення із певним пакетом документів. Натомість пропонують нижчу відсоткову ставку, підвищену суму та терміни, ніж мікрофінансові організації.

Найбільш відповідним банківським продуктом для перекредитування мікрокредиту в Україні є споживчий кредит:

 • максимальна сума – 50 000 гривень;
 • річна відсоткова ставка – від 75%;
 • період кредитування – від 1 до 36 місяців;
 • способи отримання – готівка або платіжна картка;
 • способи погашення – готівкою у касі відділення банку або через онлайн-банкінг.

Для отримання банківської позики необхідно відповідати віковим обмеженням – від 21-23 до 60-65 років. Для подання заяви знадобиться паспорт громадянина України та ідентифікаційний номер платника податків (ІПН), довідка про доходи за останні 3-6 місяців. І перед зверненням до банку обов'язково перевірте кредитну історію: банківські установи вважають за краще співпрацювати з клієнтами з ідеальною КІ, тобто жодних попередніх прострочень. До того ж деякі організації не видають безвідмовні кредити онлайн людям з відкритими кредитами.

Перекредитування мікрокредиту за допомогою кредитної картки

Багато українців мають мінімум одну кредитну картку в популярних банках:

 • Монобанк;
 • ПриватБанк;
 • ПУМБ;
 • Альфа-Банк;
 • Idea Bank.

Якщо у вас немає кредитної картки, зверніться до однієї з установ, надавши паспорт та ідентифікаційний код. Деякі банківські організації запитують довідку про доходи.

Нюанс використання платіжної картки з кредитним лімітом: що довше користуєтеся, то більша максимальна сума кредиту. Для нових клієнтів ліміт складає 10 000 – 20 000 грн, для постійних до 100 000 грн. Річна процентна ставка сягає 40-60%. Однак є пільговий період сплати заборгованості  за кредитом на 30-90 днів, у який не нараховуються відсотки за користування (грейс-період).

Кредит під 0%

Довгострокові кредити в МФО

За останні два роки на українському ринку мікрокредитування зросла кількість мікрофінансових організацій, які пропонують довгострокові кредити. При цьому підвищення максимальної суми практично не вплинуло на ключові переваги МФО: кредити від 18 років, мінімальний пакет документів, схвалення позик з поганою кредитною історією, подання заявки онлайн та розгляд запиту за 15 хвилин.

Мікрофінансові організації пропонують довгострокові кредити на таких умовах:

 • максимальна сума – 25000 – 50000 гривень;
 • період кредитування – від 4 тижнів до 12 місяців;
 • процентна ставка – 120–170%;
 • способи отримання – платіжна картка будь-якого банку України;
 • методи погашення – банківська картка, платіжні термінали, онлайн-банкінг.

Знайти відповідну мікрофінансову організацію можна на сайті Finprom, де зібрані перевірені компанії з вигідними умовами кредитування. Для оформлення довгострокового кредиту в МФО потрібно зареєструватися на сайті обраної організації та заповнити анкету, вказавши паспортні дані та ідентифікаційний код. Заявку розглянуть протягом 15 хвилин, а після схвалення залишиться підписати кредитний договір та отримати гроші на картку.

Перекредитування мікрокредиту з поганою кредитною історією

Порушення термінів погашення заборгованості негативно впливає на кредитну історію, через що банківські установи найчастіше відмовляють у видачі нового кредиту. У такому разі найбільш відповідним способом вийти зі складної ситуації є довгостроковий кредит в МФО.

Так вам вдасться об'єднати всі заборгованості в одну, уникнувши штрафних санкцій та отримавши відстрочку на погашення боргу. А після закриття позики компанія відправить дані до БКІ, що допоможе покращити кредитну історію та підвищити рейтинг позичальника і отримати кредит онлайн з поганою кредитною історією.

Відгуки і коментарі