Вибір мікрокредита

Дата: 20-10-2017 | 166 | 0
Вибір мікрокредита

Під мікрокредитом розуміють кредит, який видається на невеликий термін (10-20 днів) і на невелику суму 1500-2000 гривень. Такі кредити видають мікрофінансові організації (МФО), що кредитують населення за рахунок власних коштів засновників. З точки зору маркетингу, ці кредити позиціонуються, як "кредити до зарплати". Одне з основних переваг мікрокредитів - це висока швидкість подачі, обробки і схвалення заявки на кредит. Так як більшість МФО працюють в онлайні і видають кредити тільки на банківську карту, його можна оформити і отримати без особистого візиту в компанію, надавши мінімум даних (паспорт і код).

Кращі мікрокредитні компанії

Незважаючи на те, що умови компаній дуже схоже, ми рекомендуємо, перед оформленням позики, звернути увагу на наступну інформацію:

 • Процентна ставка. Чим нижче, тим краще. На поточний момент середня процентна ставка по мікрокредитах складе близько 1,5-2 відсотків в день.
 • Умови нарахування відсотків у разі дострокового погашення. Ряд компаній практикую таку схему: Наприклад, вам видали кредит на суму 1000 гривень, строком на 10 під 2% в день. Ви повинні повернути 1200 гривень (1000 - тіло і 200 - відсотки за 10 днів використання). Але якщо ви захочете повернути кредит через 7 днів, то з вас все одно візьмуть 1200 гривень, тобто доведеться заплатити відсотки не за 7 днів користування, а за 10 днів. Рекомендуємо заздалегідь уточнити цей момент і оформляти мікрокредит у компаніях, які в разі дострокового погашення перераховують відсотки за користування, відповідно до фактичного строку користування кредитом;
 • Сума штрафу у разі прострочення платежу. Штраф за прострочення платежу за мікрокредити нараховують всі компанії, така специфіка галузі, проте ряд компаній нараховують несамовиті суми, що в кілька разів можуть перевищити початкову суму до повернення.
 • Відсотки на тіло у разі прострочення. У разі прострочення, крім разового штрафу, деякі компанії починають нараховувати проценти на тіло за підвищеною ставкою.

Так як більша частина мікрокредитів оформляється через інтернет на банківську карту, крім безпосередньо умов кредитування, необхідно уважно поставитися до факторів безпеки, щоб не стати жертвою шахраїв, по необережності передавши їм дані своєї картки. Ми вкажемо перелік пунктів, за якими можна відрізнити сайт надійної компанії від сайту шахраїв:

 • Сайт використовує безпечний протокол передачі даних (https). Цей протокол використовує сучасні методи шифрування при передачі платіжних і конфіденційних даних користувача, що виключає перехоплення цих даних шахраями;
 • Наявність на сайті номерів телефонів служби підтримки клієнтів. Особливо надійно виглядають прямі міські, короткі, безкоштовні (для дзвінків клієнтів) телефонні номери;
 • Наявність на сайті фізичної адреси головного офісу компанії, які можна перевірити через інші онлайн-сервіси;
 • Правила та умови оформлення кредиту, приклад договору.
 • Відскановані копії установчих документів, в яких вказані юридичні реквізити та ПІБ засновників компанії;
 • Всі дані, які передає користувач, для оформлення кредиту, повинні вводиться у вікнах безпосередньо на сайті. Серйозна компанія ніколи не попросить відправити дані клієнта поштою або за допомогою SMS;
 • За оформлення і обробку заявки не повинна стягуватися плата. Якщо у вас просять за обробку заявки зробити оплату (навіть символічну) - перед вами шахраї.

Відгуки і коментарі