Кредити для пенсіонерів

Твоя Позика
Відгуки: 0
Просто Кредит
Відгуки: 2
Avira Credit
Відгуки: 0
Додам Кредит
Відгуки: 0
CLY
Відгуки: 0
CREDOS
Відгуки: 0
SLON Credit
Відгуки: 0
Credit 7
Відгуки: 0

Страхування

Hotline Finance
Відгуки: 0
Finance.ua
Відгуки: 0
EKTA
Відгуки: 0
VUSO
Відгуки: 0

Акції МФО

На що вистачає пенсії літнім людям? Хіба з нею українські пенсіонери можуть планувати подорожі або великі покупки? Ні! А адже часом у них виникає потреба у великій сумі коштів. У такій ситуації їх може виручити лише кредит для пенсіонерів. Хоча, враховуючи деякі нюанси, отримати його не так вже і легко. У банків свій погляд на цю картину. Порівняно з іншими випадками рішення по таких позиках приймаються набагато жорсткіше. Може бути так, банківські структури вберігають себе від зайвого ризику, який пов’язаний з тривалістю людського життя.

Що потрібно пенсіонерам для отримання кредиту?

Літнім людям для оформлення кредиту потрібні такі папери:

 • пенсійне посвідчення;
 • виписка про суму допомоги з Пенсійного Фонду (за останні півроку);
 • паспорт;
 • довідка про розмір офіційного доходу. Необхідна лише для працюючих пенсіонерів, враховуються лише останні півроку.

У цілому період кредитування залежить від платоспроможності клієнта. Якщо у позичальника немає документів, що підтверджують його дохід, то він може розраховувати лише на 18 місяців кредитування (max термін). У разі, коли пенсіонер підтверджує свою платоспроможність або бере кредит під заставу майна, термін може збільшитися до п’яти років.

Значно легше отримати кредит працюючому пенсіонеру. Для доказу платоспроможності йому потрібно лише принести з місця роботи виписку, в якій відображається рівень доходів. Досить рідко кредитні установи відхиляють подібні заявки. Непрацюючому людині пенсійного віку легше всього оформити позику із забезпеченням (запорукою).

При оформленні кредиту виступає гарантом платоспроможний поручитель, а в ролі застави – нерухомість. Також під заставою банки приймають цінні папери та дорогоцінні метали. Наявність забезпечення і поручителя впливає на розмір і строки кредиту.

Сума банківського кредиту також залежить від суми заробітної плати або доходу чоловіка (дружини) позичальника. Навіть якщо ви не працюєте, але у вашій сім’ї щомісячні доходи на достатньому рівні, ви можете розраховувати на банківське схвалення за своїм кредитом.

Як впливає кредитна історія на схвалення заявки?

Перед тим як приймати рішення за позикою кредитори (МФО або банки) завжди дивляться на кредитну історію (КІ) позичальника. Вона повинна бути ідеальною. Тому якщо в майбутньому ви розглядаєте послуги кредитних фірм, вам необхідно стежити за своєю кредитною історією і робити її бездоганною. А це значить регулярно виплачувати платежі і старанно дотримуватися всіх умов угоди.

Серйозною перешкодою на шляху до отримання позикових коштів ставати погана КІ. Якщо в минулому ви мали проблеми з виплатою позики, це не стане вашим козирем при розгляді чергового запиту. Але заплямована КІ – це зовсім не вирок! Якщо вам вдалося оформити позику, то постарайтеся не втратити довіру кредитора і не опуститися в його очах. Просто перетворитеся в справного і порядного позичальника на найближчий час. Такий підхід дозволить вам оновити інформацію про себе у загальному реєстрі і очистити свою репутацію. Так ви зможете підвищити свій рейтинг в очах кредитних організацій.

Які позики можуть оформити пенсіонери?

Які кредити доступні українському пенсіонеру? Зважаючи на поважний вік потенційних кредитопозичальників, можна відразу зробити висновок, що різні довгострокові позики та іпотеки для них під забороною. А якщо до цього додати і низький рівень доходу, то можна навіть не розраховувати на автокредитування і кредити пристойних розмірів під заставу нерухомості.

Найпростіше пенсіонерам оформити короткостроковий кредит (онлайн на картку або готівкою) в мікрофінансової компанії або банку. Їм доступні також і кредитні картки.

Позику готівкою пенсіонеру видадуть не в кожної банківської організації. Тому в першу чергу вам необхідно проаналізувати пропозиції і визначити, хто з них співпрацює з людьми на пенсії. Як показує практика, це банки, чия діяльність спрямована на активне кредитування фізосіб. Приміром, ФорвардБанк або Альфа-Банк або Ідея-Банк. Однак, варто зазначити такий нюанс: велика частина банківських структур кредитує тільки тих, хто отримує через них пенсію.

Увага! Зарахування забезпечення на картковий рахунок дозволяє банку тримати під контролем грошові потоки потенційного позичальника. Завдяки цьому угода автоматично стає менш ризиковою, отже, пенсіонер зможе оформити позику на більш привабливих умовах.

Звертаючись за фінансовою допомогою в мікрофінансові компанії, пенсіонери можуть не хвилюватися з приводу схвалення заявки. Подібні кредитні компанії відрізняються якраз програмами кредитування широких мас, практично не оцінюючи їх рівень доходів. Проте все має свою ціну і відсутність бюрократичних процедур, оперативне оформлення, а також висока ймовірність схвалення не виняток. Ось чому кредитна ставка в МФК більше, ніж за банківськими кредитними програмами.

Куди звернутися пенсіонеру для отримання кредиту?

Законодавство не обмежує право пенсіонерів на кредитування. Проте банківські установи неохоче оформляють такі позики. Більшість з них у своїх кредитних програмах встановлюють вікове обмеження. Не залежно від довідок про доходи і цілей кредиту, на момент погашення позики пенсіонеру має бути не більше 75 років.

Такі банки кредитують пенсіонерів на загальних підставах. Розмір банківської позички дорівнює 5 мінімальних пенсій, а кредитна ставка однакова для всіх клієнтів. Хоча іноді може бути і трохи нижче. Умови і зобов’язання по кредиту у будь-якого банку свої, тому інформацію необхідно дізнаватися конкретно по кожній фінустанові.

Список МФК і банків, де клієнтами є пенсіонери:

 • Ідея-банк. Політика фінансової структури спрямована на надання експрес-позик пенсіонерам віком до 75 років. Кредитні умови: max величина банківської позички – 20.000 гривень, період погашення – 48 місяців. На ухвалення рішення про позику йде півгодини.
 • Платинум банк. Надає кредит літнім людям до 71 року на купівлю товарів. Кредитні умови: розмір позики – 500-50.000 гривень, період погашення – до 36 місяців. До того ж, пенсіонерам доведеться виплачувати страхування життя.
 • Райффайзен банк Аваль. Пропонує пенсійні кредити, але лише за умови відкриття пенсійного рахунку. Умови кредитування: величина позикових коштів – 2.000-25.000 гривень, період погашення – до 36 місяців під 2,94%/місяць. Плюс до всього позичальникові доведеться щомісяця виплачувати 0.4% страхування життя.
 • Фінансова установа Credit365. Оформлює мікрокредити громадянам до 75 років без будь-яких поручителів і застави. Кредитні умови: розмір мікрокредиту – до 10.000 гривень, період погашення – 1 місяць. Для отримання позикових коштів необхідно на сторінці інтернет-сервісу вказати номер карткового рахунку, свій ІПН та контактний номер телефону. Буде потрібно 15 хвилин для отримання відповіді.

Примітка! За 1.000 гривень мікропозик терміном на 7 днів доведеться виплатити 1069 гривень.

 • ПУМБ. Кредитує клієнтів віком до 70 років. Кредитні умови: розмір позики без виписки про пенсії – до 50.000 гривень і до 200.000 гривень при наявності цієї довідки. Цілу годину потенційний клієнт проведе в очікуванні рішення за позикою.
 • Фінансова організація З кредит. Надає мікрокредити пенсіонерам. Умови мікрокредитування: розмір позики – 500-5.000 гривень, період кредитування – до 15 місяців. Для оформлення потрібно: ІПН, пенсійне посвідчення, паспорт. Видає позикові кошти без виписки про доходи та поручителів.

Резюмуємо

Вікові обмеження за кредитами залежать не тільки від самої політики банківської структури, але і від розміру позики. Є банки, у яких діє кілька кредитних програм для людей пенсійного віку. Приміром, Авант-Банк, Кредобанк та інші. Чим більше сума позикових коштів, тим вище встановлюється віковий поріг.

Для отримання позитивної відповіді позичальник повинен мати:

 • позитивну КІ;
 • поліс страхування життя;
 • цінне майно для застави;
 • платоспроможних поручителів;
 • довідки про отримувану пенсію (цікавлять лише останні півроку);
 • виписку про доходи дружини/чоловіка (за 6 останніх місяців);
 • довідка з роботи про розмір прибутку (для працюючих пенсіонерів).