Іпотека допомагає багатьом реалізувати свою мрію – обзавестися власним житлом. Її особливістю є те, що оформляється даний кредит на дуже тривалий період - до 30 років. Тому будь-які помилки, допущені при виплаті іпотечної позики, здатні принести чималих неприємностей.
Отже, розглянемо поширені помилки іпотечних позичальників.
Кредити на нерухомість у валюті приваблюють низькими процентними ставками. Але багато з тих, хто повівся на дану обставину, згодом пошкодували про свій вибір. Поки курс валюти стабільний, тобто змінюється незначно, все добре. Позичальник платить банку спочатку розраховану ним суму, переплачуючи по мінімуму. Але варто національній валюті значно ослабнути, як багато хто опиняється у борговій ямі. Їх заробітки залишилися на колишньому рівні, а платежі значно зростають. В результаті кредитне навантаження виявляється непосильним для позичальника.
З роками економічні умови змінюються. Причому необов'язково в гіршу сторону. Навпаки, ставки по кредитах на покупку нерухомості можуть сповзти донизу. І платити за колишніми ставками невиправдано з фінансової точки зору. Рефінансування іпотеки допоможе знизити переплату. Яка з урахуванням великої суми кредиту і тривалого терміну кредитування може виявитися досить значною.
Багато хто оформляє іпотеку на максимальний термін, щоб перестрахуватися. У цьому випадку щомісячні платежі будуть меншими, та переплата сильно збільшується. Її можна помітно знизити, якщо погашати борг достроковими платежами. Навіть додаткова пара тисяч понад обов'язкову суму платежу дозволить заощадити в результаті чималу суму. Будь-які випадкові заробітки, доходи від підробітку, грошові подарунки слід направляти на дострокове погашення наявної заборгованості.
З метою підтримки різних категорій громадян держава регулярно запускає програми співфінансування іпотечного кредитування. Якщо вдасться потрапити в таку програму, то процентна ставка за користування кредитом може виявитись вдвічі меншою звичайної. Але доведеться проявити чимало терпіння, щоб підготувати всі необхідні документи, а потім дочекатися своєї черги. Але в підсумку можна обзавестися житловою нерухомістю з мінімальною переплатою.
Не секрет, що страхування об'єкта нерухомості, що купується на іпотечні кошти, є обов'язковою умовою банків. Також вони наполегливо пропонують оформити страховку життя і здоров'я позичальника, щоб знизити процентну ставку на 0,5-1%. Причому укласти договір страхування рекомендують у певних компаніях. Часто це дочірня організація під крилом самого банку. Як правило, умови страхування в них виявляються не найвигіднішими. У той же час інші страхові контори пропонують більш привабливі умови. Потрібно лише трохи витратити часу на вивчення всіх пропозицій.
Наостанок можна порекомендувати іпотечним позичальникам обзавестися фінансовою подушкою безпеки. Вона допоможе пережити несприятливий період, коли знижується заробіток. Позичальник зможе як і раніше, справно платити за кредит, поки вирішує свої фінансові проблеми.