7 фактів про банківські вклади, які мало кому відомі

Дата: 25-07-2019 | 174 | 0
7 фактів про банківські вклади, які мало кому відомі

Сьогодні практично кожен банк пропонує своїм клієнтам примножити наявні у них гроші, розмістивши їх на одному зі своїх депозитів. Але програми, які пропонують людям фінансові установи, настільки різноманітні, що часом буває важко розібратися в них.

Нижче описані 7 найважливіших фактів про вклади, які повинен знати будь-яка людина.

1. Якщо фінансова установа пропонує ставку "близько 5%" - це означає, що вище вона не підніметься

Часто банки пропонують своїм клієнтам так звану "плаваючу" ставку. Мається на увазі, що вона може змінюватися від різних факторів. Але, правда полягає в тому, що, як правило, вище 5% вона не підніметься. Наприклад, пропонується відсоток 5-7. Найчастіше за такою пропозицією криється те, що підвищений відсоток буде нарахований при дотриманні певних умов. Це може бути або перший і останній місяці, або за умови капіталізації відсотків і т.д. Адже, найчастіше, люди не вчитуються в договір.

Щоб не потрапляти на цю хитрість, необхідно дуже уважно вивчити всі умови розміщення депозиту. Якщо це потрібно, отримати консультацію у співробітника банку. Це допоможе порахувати, яка буде підсумкова прибуток після видачі вкладу.

2. При капіталізації прибуток збільшується

Найчастіше, людей може насторожити цей не надто зрозумілий термін. Саме тому багато і відмовляються від неї. Насправді капіталізація вигідна вкладнику. Адже після того, як сума відсотків додається до тіла вкладу, відсоток нараховується на загальну суму. Тим самим збільшуючи прибутковість вкладу.

Порада! Сьогодні багато банків пропонують своїм клієнтам депозитні калькулятори. З їх допомогою можна розрахувати прибуток з капіталізацією і без. Це допомагає прийняти правильне рішення.

Крім цього, в разі закриття фінансової установи, вкладник гарантовано отримає компенсацію втрат. Але, якщо капіталізації не було, то він отримає лише гроші, які вклав.

3. При низькій ставці вигідніше розмістити вклад на довгий термін

На сьогоднішній день практично всі банки знизили відсотки за депозитами. На сьогоднішній день складно відшукати відсоток за вкладом більше 10%. Саме тому фахівці рекомендують створювати депозити на довгі терміни. Це забезпечує стабільність ставки, навіть якщо вона буде знижена.

4. Якщо клієнт має великою сумою, то її краще розподілити на кілька різних вкладів

А ще краще довірити ці гроші декільком банкам. Це гарантує повернення коштів у разі припинення діяльності організації. Крім цього, для видачі великої суми депозиту, банку потрібно кілька днів. А невеликі суми, як правило, завжди є в наявності. І труднощів з їх отриманням не виникає. Також можна відкрити один з вкладів з можливістю часткового зняття.

Кредит під 0%

5. Якщо відкрити вклад в сервісі "Інтернет-банкінг", то його прибутковість буде більш висока

Практично кожен великий банк пропонує своїм клієнтам інтернет-банкінг. Це допомагає значно заощадити дорогоцінний час на обслуговування. Крім цього, вклади, відкриті онлайн, як правило, мають прибутковість на 0,2-0,5% більше, ніж аналогічні.

6. При достроковому розірванні договору відсотки значно зменшуються

Для того, щоб отримати від вкладу максимальний прибуток, необхідно чітко розрахувати його термін, щоб не довелося закривати його раніше, втрачаючи при цьому відсотки. Крім цього існують депозити, які мають знижену ставку, але вона не змінюється при достроковому знятті коштів.

7. Якщо банк припиняє свою діяльність, то його клієнтам всі валютні депозити повернуть в тій грошовій одиниці, яка використовується в країні

Зрозуміло, всі вклади фізичних осіб захищені від втрат, але, якщо він був відкритий в Україні, то його компенсують в гривнях.

Відгуки і коментарі