Що робити, коли життя стає занадто важким: 20 порад

09-09-2019 09:55
|
Що робити, коли життя стає занадто важким: 20 порад

Життєвий шлях не може бути легким. Ви постійно то злітатимете, то падатимете, досягатимете піку, а потім провалюватиметесь на саме дно. Сьогодні ви повні мотивації, а завтра вас опановує почуття розчарування, з’являються думки, що ви – невдаха.

Життя – постійна зміна сезонів. Погані часи змінюються жахливими, жахливі моменти – щасливими і т.д. Та запам’ятайте: вашу особистість визначає не те, в яких ситуаціях ви опиняєтесь, а те, як ви з ними справляєтесь.

Ваші рішення допомагають вам вибудувати ваше життя.

Ось 20 порад, які допоможуть вам пережити непрості часи.

1. Пам’ятайте: все зміниться

Життя не стоїть на місці, все постійно перетворюється. Рано чи пізно похмура погода змінюється сонячною. Так, є ймовірність, що ситуація погіршиться, але врешті решт все налагодиться. Просто не здавайтеся і продовжуйте діяти.

2. Це необхідний життєвий етап

Труднощі, невдачі, поразки – досвід, без якого не обійтися. Це виклик, можливість перевірити власні сили, навчитися чомусь новому, це ще одна сходинка до успіху.

Невдача надає важливіші уроки, ніж успіх. Цінуйте це.

3. Погляньте на ситуацію з позитивної точки зору

Сказати це простіше, ніж зробити. Однак у всьому можна знайти щось позитивне.

Як мінімум, будь-яка проблема – це можливість для зростання. Постарайтеся знайти й інші позитивні сторони.

4. Невдачі не існує, є тільки досвід

Помилки і невдачі – зворотній зв’язок на ваші дії. Якщо щось пішло не так, значить, у ваших діях було щось не так. Не варто сприймати невдачу як поразку, це частина процесу досягнення мети.

5. Зосередьтесь на тому, що ви можете контролювати

Не зациклюйтесь на тому, що ви не контролюєте. Не кожною ситуацією ви можете керувати. І якщо ви зіткнулися з чимось, що не можете змінити, не турбуйтеся – в цьому немає ніякого сенсу. Замість цього зосередьте свою увагу на тому, на що можете впливати.

6. Всесвіт має плани на вас

Якщо ви вірите в Бога або Вищу силу, то знайдіть у своїй вірі мотивацію. Можливо, хтось хоче, аби ви дізналися щось, що докорінно змінить ваше життя. І єдиний спосіб привести вас до цього – змусити пройти через випробування.

Попереду на вас чекає багато прекрасного, не зупиняйтеся, продовжуйте свій шлях.

7. Відродіть мотивацію

Мотивація приходить і покидає нас, покладатися на неї в довгостроковій перспективі не варто. Однак у важкі часи вона може вам допомогти.

Перегляньте свої цілі, практикуйте візуалізацію, подумайте про причини, чому ви повинні працювати, почитайте надихаючі історії, книги, статті, подивіться мотивуючі відео, послухайте підкасти.

8. Погляньте на ситуацію зі сторони

Дуже просто застрягнути в обставинах, коли ви дивитесь на них лише з власної точки зору.

Постарайтеся абстрагуватись і поглянути на стан справ під інщим кутом. Звільнивши свій розум, ви з більшою ймовірністю зможете знайти вихід з положення.

9. Відпрацюйте найгірший сценарій

Запитайте себе: “до чого може призвести ця ситуація? Що найжахливіше може статися?”

Коли ви знайдете такий сценарій і придумаєте для нього план дій, ви станете спокійнішим. Коли ви зрозумієте, що навіть найжахливіший сценарій не такий страшний, як здавалося, ви відчуєте себе краще і будете готові впоратись із проблемою.

10. Висловіть подяку

Не дозволяйте труднощам відтінити все те, що маєте в житті. Будьте вдячні за все: друзів, родичів, кохану людину, їжу, одяг, житло і т. ін.

Коли ви відчуєте подяку за все, що у вас є, ви зрозумієте: проблеми і труднощі стають менш значущими.

11. Усвідомте, що ви не самотні

У якій би ситуації ви не опинились, ймовірно, є люди, яким доводиться справлятися з більш жорстокою формою цієї проблеми.

Це не означає, що ви повинні відкласти рішення проблеми і розслабитися. Замість цього усвідомте, що вам під силу подолати всі перешкоди. У світі багато людей, котрі зазнають труднощів, але при цьому все одно не здаються. Беріть з них приклад.

12. Поділіться з ким-небудь своїми думками

Але будьте обережні з вибором людини. Поговоріть з тим, хто підтримає вас, а не намагатиметься зламати вас.

Вам не обов’язково слідувати всьому тому, що вам скажуть. Однак постарайтеся прислухатись до позитивних і конструктивних порад.

13. Переключіть увагу

Якщо ви зупинитесь на тому, що вас напружує і розчаровує, користі отримаєте мало. Тому в такі моменти намагайтеся переключитись на щось інше. Коли ваш розум проясниться, поверніться до початкової проблеми.

14. Зробіть паузу і подумайте

Вийти з кризи можна одним шляхом – усвідомленим. Не дійте під контролем емоцій, спонтанні вчинки можуть лише погіршити стан справ. Замість цього зробіть паузу і добре подумайте.

Підкидаючи складності, життя дає вам сигнал, що ви щось робите не так. Знайдіть джерело проблем, розробіть план з його усунення і реалізуйте його.

15. Потренуйтеся

Активність не тільки сприятливо впливає на ваш фізичний стан, вона також покращує роботу мозку.

Спорт допоможе відчути впевненість у собі, прояснити розум, ви з більшою ймовірністю зможете знайти рішення проблем.

16. Запишіть свої думки

Це може стати альтернативою розмови з кимось. Просто викладіть свої переживання на папері.

По-перше, ви звільнитесь від нав’язливих думок, по-друге, структуруєте всі дані, по-третє, зможете розглянути проблему з боку.

17. Попросіть про допомогу

Вам не обов’язково ділитися з кимось своїми думками. Ви можете просто попросити кого-небудь допомогти вам.

Ви будете здивовані, коли дізнаєтесь, як багато людей у Вашому оточенні, готових вам допомогти.

18. Сприймайте труднощі як сигнал “повний вперед”

Нехай сам факт труднощів стане для вас натхненням. Подолайте цей виклик, зробіть все можливе, аби в найкоротші терміни розібратися з усіма проблемами.

19. Подумайте, може, зараз не той час

Якщо вам нічого не допомагає, то задумайтесь, раптом зараз просто не зовсім вдалий час для реалізації вашої ідеї?

Відкласти свою мрію не означає здатися. Іноді обставини дійсно можуть не дозволяти вам реалізувати задумане.

Але не відкладайте це в довгий ящик. Коли відчуєте, що ситуація змінюється, спробуйте знову.

20. Вірте в краще

Як-то кажуть, потрібно готуватися до гіршого, але вірити в краще. Не варто недооцінювати силу віри. Вона відбивається на кожній вашій дії: впевнена в собі людина і діє відповідно.

Не втрачайте віри в свої сили і краще майбутнє.

Відгуки і коментарі