Менше торгівлі – більше фермерства

Дата: 30-01-2020 | 200 | 1
Менше торгівлі – більше фермерства

Незважаючи на те, що книжковий ринок у столиці істотно змінився на краще, а в метро перестали продавати пресу (це ще питання, наскільки від цього виграв простий народ) в малих і великих містах засилля комерції. На кожному кроці торгові точки пропонують від сувенірів до побутових товарів, від одягу до... знову одягу. Тільки перепродаж товарів допомагає українцям відчувати себе у фінансовому плані більш-менш стабільно. Та ніхто ж не думає, що це легка праця: закупити товар, привезти його, розкласти-зібрати. Та й постояти в мороз на вулиці задоволення сумнівне.

І все це при тому, що ми істотно виграємо у Європи, Ізраїлю, з їх кам'янистим ґрунтом і далеко не такими величезними територіями. Не секрет, що наші чорноземи дуже родючі, це очевидно, і було визнано ще німцями під час війни.

Експедиції Ukraїner показують нам приклади успішного малого фермерства.

Реальність ще краща: невеликі приватні господарства представляють розмаїття цікавих якісних коров'ячих і козячих сирів на фестивалях їжі та виставках.

Але навіть французькі фермери мають проблеми: й їх землі переходять іноземцям – бельгійцям, голландцям і навіть китайцям. Вони змушені постійно слідувати всіляким нормам, класифікаціям і правилам.

Серед нормандської трійки лише камамбер по-справжньому вийшов на міжнародний рівень, пон-левек і ліваро досі потребують просування.

Мини як

Тому сільське господарство в Україні, безсумнівно, ніша, яка заслуговує пильної уваги.

Ситуація така, що наші селяни здають паї в оренду малим підприємцям, отримуючи за це на вибір або гроші або зерно/цукор. У свою чергу, ці орендарі змушені брати в оренду техніку у більш успішних бізнесменів. І менше з тим, техніка для обробки полів закуповується, вся вона компактна і хорошої якості. Тобто всі шанси розвивати рослинництво невіддільне від тваринництва (а це обов'язкова умова для продуктивнішої роботи), в Україні є, доки європейські сусіди тонуть в тонами ГМО. Доклавши зусиль, ми здатні досягти успіхів у найбільш перспективній області, подарованій самою природою. Таким чином, ми віддамо їй шану за прекрасні українські пейзажі, відсутність великих землетрусів та катаклізмів. Тим паче, що в торгівлі спостерігається помітна конкуренція.

Відгуки і коментарі

Аватар