Обстріли зараз відбуваються з певною періодичністю і вже навіть наші IT-вці навчились їх прогнозувати. Що дозволяє нам підготуватися психологічно. Я ж хочу розказати, як підготуватися практично, аби з комфортом перебути в укритті.
Насамперед, коли звучить сигнал тривоги, Ви ще 3-4хв. збираєтесь, одягаєтесь, докладаєте тривожну валізку. За ці хвилини обов'язково за наявності світла, варто скип’ятити чайник. Набрати в термос окропу. Якщо є кілька термосів, в один з них - чаю чи кави. Але в першу чергу, - окропу. Таким чином, Ви зможете запарити вівсянку або гречку. Бо ж невідомо, що принесуть ці обстріли та й коли не буде світла, Ви матимете теплу їжу, а це дуже важливо.
У місті дитячий візочок можна зберігати і в авто, аби не носити з високих поверхів, коли не працює ліфт. Якщо бачите, що тривога покриває значні області України, не користуйтесь ліфтом. Пам’ятайте, електрика може зникнути в будь-який момент і повернутись нескоро. Тому, якщо у Вашому будинку вже приблизно встановився графік відключень, безпосередньо перед відключенням, теж не користуйтесь ліфтом.
Добре також брати із собою візочок на кшталт «кравчучки», тоді і руки вільні, та й доки вони лежатимуть без діла? Так, дуже важливо пакувати товари у зручні шопери, аби мати змогу відбиватися від зловмисників, бо зараз почастішали випадки злодійства під супермаркетами. Та й сходами так легше піднімати.
У супермаркети треба брати готівку, адже термінали оплати не працюють під час відсутності електрики, бо заслабкий сигнал інтернету. Зараз менше можливостей купити необхідні речі на розкладках та в ТЦ, тому замовте в інтернеті й для тих, хто не може зробити це самостійно.
Наразі міста України перетворилися на село без вуличного освітлення. Тому намагайтеся переміщатися до темряви. Наприклад, виїжджати на дачу до настання сутінків, якщо Ви водій. Якщо ж пішохід, - забезпечте одяг світловідбиваючими флікерами.
За будь-якої нагоди заряджайте ліхтарики, павербанки та всі необхідні гаджети.
Не забувайте перевести вимикачі у положення вимкнено. Ось Ви стояли біля плити, какао варили, наприклад, зникла електрика. Перш ніж вирушити сумувати при свічках, вимкніть плиту, будь ласка. І так з усіма електроприладами у будинку! Це також значно знизить розтрату електроенергії.
Газ - це непогана альтернатива під час вимкнень електроенергії. Однак, необхідно пам'ятати про правила безпеки при поводженні з газовим обладнанням. Основні проблеми виникають внаслідок двох причин:
Детальніше про причини вибухів і правила використання побутових балонів читайте в статті: Чому вибухають побутові газові балони: основні правила безпеки.
Українці працьовиті люди, тому багато хто має або дачу або будинок в селі. Це означає хороші новини для містян. Можна переїхати/орендувати приватну садибу з усіма умовами. Можна вижити навіть з пічкою на дровах.
В селі зберіглось небагато колодязів, в основному вода набирається з власної свердловини за допомогою насоса, що працює від електрики. Тому набираємо воду заздалегідь. Також за нинішніх температур, вода має всі шанси замерзнути, отже, варто її зберігати в теплому місці, або хоча б, якось утепливши ємності. Це не потребує великих зусиль, достатньо кинути стару ковдру.
На свіжому повітрі завжди є робота, завдяки чому психологічно легше сприймається уся нинішня ситуація в цілому.
А наостанок, теж своєрідний лайфхак для покращення настрою та отримання нових сенсорних вражень. У Києві можна відвідати оранжерею на ВДНГ, що існує відколи відкрився сам виставковий центр, тобто їй більше 60 років. Субтропічні, тропічні, пустельні рослини пройшли дуже болючий період виживання через брак коштів та борги перед державою. Приміщення опалювались дров’яною буржуйкою, проте рослини вижили, а оранжерея відновила роботу.
До ВДНГ прямує синя гілка метрополітену, що працює як укриття. Під час повітряної тривоги вхід безкоштовний. Але ж лайфхак у тому, що не обов’язково перебувати на станції, можна кататись! Доки доїдете, й тривога закінчиться.
Пам’ятаймо, напровесні стане легше.