Київ – оаза для поціновувачів кераміки

Дата: 16-03-2020 | 223 | 0
Київ – оаза для поціновувачів кераміки

Виготовлення кераміки має давню історію. Саме з глини починається біблейська історія людства, коли Бог виліпив людину. З давніх давен цей матеріал був доволі простим у роботі, тому у виробах з кераміки майстри втілювали своє бачення навколишнього світу, спираючись на духовні та релігійні традиції. Ознайомитись з історією гончарного мистецтва та першопрохідцями серед художників-керамістів можна в Музеї українського народного декоративного мистецтва.

Музей керамических изделий

Мода на керамічні вироби останнім часом повертається з огляду на те, що сучасна кераміка стає більш різноманітною, а майстри кераміки більш розкутими. Сучасні комунікації дають можливість знайомитися з роботами керамістів з різних країн і взаємозбагачуватись.

На що звернути увагу?

Нині стало модним мати вдома оригінальні набори покутської кераміки, яка ввібрала в себе елементи традиційної кераміки, але виглядає доволі сучасно, чи більш стильний та модерний керамічний посуд  “Восьмої комори”. Покутська кераміка виготовляється у сімейній майстерні з  білої глини коломийського кар’єру, в якій за покутською традицією для покриття використовується молоко. Переважна частина цього посуду створюється вручну.

Найкращим місцем для ознайомлення з роботами українських майстрів, вже добре знаних за кордоном, є маркет “Всі.Свої”, який нещодавно відчинився на Хрещатику 34. Тут відкривається дивовижний світ керамічного посуду від українських виробників.  Крім кераміки, на окремому поверсі широко представлена косметика українського виробництва. На Хрещатику 27 під цим же брендом також нещодавно відчинився магазин одягу від українських виробників. Та повернемось до чарівного світу кераміки. Оцінити масштаб розвитку цього виду мистецтва в Україні та рівень його майстерності можна на щорічному фестивалі сучасної кераміки “ЦеГлина”.

Модні на сьогоднішній день бренди, працюють на нашому ринку вже 10-15 років, та впізнаваними стають лише зараз. До цього – лише роки навчання, помилок, ламання стереотипів та спроби працювати зі співвітчизниками.

Для орнаменту багато хто використовує рослинні чи тваринні мотиви, дехто керується морською тематикою при виготовлення посуду. Таким чином буденна частина побуту перетворюється на витвір мистецтва.

Фарфоровая посуда

Вмілі майстри використовують сіру опішнянську глину, жирнішу червону слов’янську чи краматорську и додають шамот.

Київська студія fėrn відрізняється яскравими життєрадісними кольорами, що нагадує азійські або африканські мотиви, чи й ті й ті впереміш. До виробів хочеться і варто торкатись аби відчути дивне тепло завдяки незвичній текстурі та барвистому оформленню.

Кафе с керамикой

Українська кераміка неодмінно повернеться в кожен дім. А тематичні квартири для проведення різного роду зустрічей, здійснення заходів, де, окрім іншого – можна випити традиційну каву у нетрадиційній подачі – у порцеляновому посуді, виготовленому із застосуванням майоліки чи шамоту, який представлений так само й на продаж, у Києві вже є.

Відгуки і коментарі