Кіпр у лютому – чому варто поїхати на острів Афродіти взимку

Дата: 02-10-2022 | 257 | 3
Кіпр у лютому – чому варто поїхати на острів Афродіти взимку

Запам'ятовуються надовго тільки ті дні, коли відбувається щось непересічне. Це може бути політ над засніженими вершинами турецьких Таврських гір, коли літак спрямовує курс на Кіпр. Те, що відкривається оку при підльоті до острова, перевертає уяву пересічного українця. Ми бачимо абсолютно зелене полотно посеред океану. В лютому. Та цей острів має сіро-коричневий окрас влітку! А в нашу зиму – там справжня весна і це видовище просто зачаровує.

Море в феврале, Кипр

Чи варто подорожувати в одне й те ж місце двічі?

Коли вдається повернутися в одне місце двічі, - я по-дитячому захоплююся й дивуюся. Здавалося б, де тут новизна? Адже не доводиться туманно уявляти, що чекає на тебе в нових місцях. Але саме почуття трепету виникає через те, що якщо острів маленький, ти можеш зустріти тих самих місцевих жителів, що й минулого разу, наприклад, продавця у фруктовій лавці, господаря кафе чи працівницю прокатної контори.

Адже всі ці люди життєрадісні і, як я вже неодноразово писала у своїх статтях, дуже намагаються показати туристові щось хороше. Найважливіше – ставитися з повагою до їхньої культури та не порушувати життєвий уклад.

Знову і знову на маленькій території можна побудувати свій відпочинок по-різному. І я доведу це на прикладі Кіпру, сумна та насичена історія якого захоплює не менше героїчної Мальти.

Коты Кипра

Місця, варті відвідування взимку на Кіпрі

Якщо бажаєте помилуватись тюльпанами-ендеміками та козами, що ними ласують, відправляйтесь на стежку Афродіти на півострові Акамас, який вирізняється величною та суровою красою природи у первозданному вигляді, вузькими та глибокими ущелинами. Бо сама купальня богині таке собі, сумнівне видовище, до того ж там живе гюрза. В Україні є набагато красивіші місця. Мальовничіші водосховища, що розкидані по всьому острову. Стежка довга, тому взуття має бути відповідним, до того ж не зайвими будуть бутерброди, адже ресторан у цей час зачинений.

Яблони в цвету

Згідно древніх легенд, богиня Афродіта вийшла з піни на берег Кіпру, тому її ім’я тісно пов’язане з багатьма місцями на острові. На крайній точці півострова Акротірі, що неподалік міста Лімасолл та знову ж таки поряд із солоним озером, є Монастир Святого Миколая, так званий Котячий Монастир (а ще в цій місцевості є невеличка пустеля). Не дивуйтеся, солоних озер на острові кілька.

До речі, кіпріотські коти породи афродіта відносяться вченими до тих, що сформували певний зовнішній вигляд не під впливом мутацій, а від довгої ізоляції в певному, одному місці.

Можна прилетіти на Кіпр спостерігати мигдалевий цвіт і не потрапити точно в період його цвітіння. Точно не варто сумувати з цього приводу, бо абсолютно несподівано можна натрапити на розкішні квітучі дерева приватної плантації яблунь дорогою вздовж моря у напрямі Помосу. Це менш людна ділянка острову за мисом Акамас, де спокійне життя кіпріотів схоже на дачні кооперативи. На околиці острова біля бази британських військ, на самому березі моря навпроти величних гір розташувався невеличкий, проте мальовничий цвинтар. Якщо любите сільську романтику, обов’язково помандруйте цим  набережним шосе.  

Набережное шоссе, Помос

Я вважаю цікавим об’єктом для відвідування – кедрову долину. Вони одразу вирізняються серед сосон Троодоса. Кіпрський кедр зазвичай росте не нижче 400 м над рівнем моря, у висоту сягає до 30 м, а віком – 500 років. На стовбурі цього примхливого дерева не водяться мурахи-паразити. З них раніше будували кораблі, що й стало згубним для рідкісної породи дерева.

Зона Троодоських гір розташована у центральній частині Кіпру; вона ядро і основа усього острова. Вже на під’їзді до Олімпу можна спостерігати темно-зелені виходи скельних утворень. Це виходи інтрузивних порід – габро та дунітів, насичених вкрапленнями піриту у вигляді маленьких темно-жовтих кубічних кристалів. Тому знову ж таки – трекінгове взуття й перекус.

Кедровая долина

Ця мандрівка веде до найбільш відвідуваного монастиря на острові - Кіккос. Храм зберігає мощі багатьох святих, як і чудотворну ікону Божої Матері «Милостивої». Оздоблені мармуром, слоновою кісткою та мозаїкою галереї, ведуть до розкішного музею. Як і вищезгадана порода кішок, музей був відкритий не так давно. А за стінами монастиря розташований базар з солодощами, горіхами, медом, вином  і сувенірами.

Неподалік заповідної кедрової долини знаходиться монастир Троодітіса, найбільш високогірний, що славиться серед жіноцтва іконою про дарунок дітей. Придивіться до лампад. Вони підвішені до іконостасу завдяки страусовим яйцям, що має символічне значення, адже яйце вважається символом світобудови. А в більш прагматичному використанні – завдяки яйцям миші не доберуться до олії.

В святі місця завжди варто брати пусті пляшки, аби набрати води з джерел. А ще – їжу для котиків, це місцева пам’ятка.

Апельсиновая роща

Столиця Нікосія. Говорячи про Нікосію, варто говорити про увесь північний Кіпр. Бо правду кажучи, й турецька сторона Кіпру дуже гарна природою та цікава історичними пам’ятками.

Одна столиця двох протилежних світів (Лефкосія - для Турецької республіки північного Кіпру, ніким, окрім Туреччини не визнаної), багатолюдне, неоднозначне місто – туристичний атракціон. Турки намагаються показати свою прихильність до туристів нижчими цінами на товари та їжу (підготуйте заздалегідь турецькі ліри) й відому турецьку гостинність.

В Нікосії якраз два переходи на турецький бік – пішохідний і авто. Перехід з Республіки Кіпр на північний бік контролюється в електронному вигляді, проте страховка на орендоване авто на Північному Кіпрі не працює. При в’їзді оформлюється спеціальна. З приводу пересування на авто турецькою частиною – їзда агресивна, рух інтенсивний, хаотичний, також лівосторонній.

Лефкоша (Никосия)

Отже, Нікосію однозначно, варто відвідати. В цьому плані, кіпрський кінематограф активно експлуатує тему ворожості між греками-кіпріотами та турками-кіпріотами (наприклад, Літо на Кіпрі та Контрабандне ввезення Хендрікса). Вдумайтеся, одне маленьке місто розділене кордоном на два світи, один з яких мусульманський.

І якщо в даній ситуації можна шукати щось позитивне, то приток греків-кіпріотів, вигнаних з власних домівок, добре вплинув на демографічну та економічну ситуацію регіону Пафос, європейської частини Кіпру. Перетворивши Північний на суцільну глибоку турецьку провінцію.

Кредит під 0%

Місця, заради яких спеціально їхати в ту чи іншу частину Кіпру не варто

Солоне озеро Алікі на околиці Ларнаки. Якраз взимку на озеро прилітає багато фламінго та інших водоплавних. Вони не яскраво-рожеві й дуже лякливі. Сфотографувати вдасться хіба що завдяки хорошому фотоапарату, адже при наближенні людини, вони відходять на середину озера. Можна відвідати дорогою з міжнародного аеропорту Ларнаки (назва міста перекладається з давньогрецької як «кам’яний саркофаг» і завдячує нею численним захороненням на його території, що були знайдені в XV ст.).

Озеро Алики

На околицях Ларнаки Вам також трапиться акведук Камарес XVIII ст., прообраз сучасної системи водозабезпечення, місце гніздування білої та сірої чапель. Якщо трапиться, можете розім’яти ноги після польоту, спеціально ж шукати це місце, на мою думку, не варто.

Акведук Ларнаки

Дороги на острові звивисті, потрапляючи з одного регіону в інший, наприклад, від моря углиб острову, Ви відчуєте значний перепад температур. Тому нецікаве й розбійниче місце скали Хасампулья на гірській дорозі F616 із Мандрії в Кідасі. У вузькій розщелині розбійники нападали на подорожніх й грабували їх.

Мигдалева долина. У лютому на Кіпрі цвіте мигдаль. Ідеальними гаями може похвалитися селище Лімнатіс (від грецького слова - озеро). Виглядає майже як наша вишня, лише квіти з’являються раніше за листя, тому й здається таким чудово повітряно-легким. Сам горіх мілкіший за той, що можна купити в Україні та смачний.

Це просто регіон з садами мигдалю, в який я не рекомендую спеціально їхати. Адже крім мигдалю у лютому острів прикрашають ще недоспілі, але такі апетитні на вигляд апельсини та лимони. Якщо підняти такі плоди, вони виявляться гіркими та кислими. Села острову також оточують яблуні та виноградники, трояндові кущі, з яких виготовляють трояндову воду, масла, що використовуються в лікерах, вареннях.

Миндальная роща

Однозначно, море доведеться споглядати здалеку, або просто прогулюючись берегом. Море, на жаль, холодне для купання.

Після нашої Перемоги ця інформація вам знадобиться. Коли подорожі знову приноситимуть радість, Ви знатимете, навіщо їхати до Кіпру взимку, як виглядає острів весни і чому має таку назву.

Полет над Турцией

Надихайтесь також красою острова – у трохи наївному фільмі з несподіваною кінцівкою Приречені заручені.

Окрім того, на Кіпрі у березні – фестиваль цвітіння мигдалю; в Агросі у травні проходить Фестиваль Троянд; на початку липня в Пафосі - Фестиваль Афродіти та свято Потопу; в серпні на острові масштабно святкуються деякі релігійні свята, пізніше - винні фести.

Відгуки і коментарі

Аватар Юлия :

Дякую за статтю, дуже було цікаво і пізнавально…

Аватар Вадим :

Спасибо, Ярослава, за информативную, интересную статью!
Успехов и в дальнейшем!

Аватар Ольга :

Дякую! Цікавий матеріал і захоплююча подача! Знову захотілось потрапити на Кіпр в час цвітіння мигдалю!!!