Незважаючи на можливе наближення нового локдауну, в Києві все ж варто постаратися встигнути відвідати яскраві заходи. Адже восени потрібно належним чином запастися позитивними емоціями не менше, ніж вітамінами.
Отже, наш шлях знову лежить від метро Арсенальна, адже після реновації на площі заграли фонтани і відкрились двері багатьох цікавих закладів. Наприклад, ми починаємо свою прогулянку з густого гарячого шоколаду-мікс (чорний, білий, молочний) в Майстерні шоколаду. Поки температура повітря дозволяє комфортно перебувати на літній терасі, Вам подадуть і плед, і навіть склянку окропу для зігріву рук.
Шукаємо Бутишів провулок, це зовсім недалеко і ось перед нами щось цікаве в Києві, - Музей костюма і стилю - Victoria Museum. Є відмінний лайфхак: йдіть з чоловіком, чи то другом чи колегою, й мило посміхаючись, просіть квитки для пари. Вони дешевші. В даному випадку, представники сильної статі не постраждають, їм також вдасться відкрити для себе багато нового. Як розповідає в аудіогіді господиня цього музею, Вікторія Лисенко, він, до речі, приватний, жодна людина, не вийде з цього закладу колишньою. Знаючи, як влаштована конструкція корсета та про відсутність в ті часи каналізації, Ви іншими очима дивитиметесь навколо.
Сама будівля стильна, всередині дружня атмосфера, красиві й цікаві експонати. Також вас порадує табличка про те, що туалетна кімната відзначена сертифікатом «Best WC» від Миколи і Марини Богданенко, засновників Музею історії туалету та примірка капелюшків і суконь на спеціально освітленому подіумі фотозони.
Можливо, після цього, у Вас виникне бажання відвідати й сам Музей історії туалету на базі магазину сантехніки поряд з метро Кловська (вул. Рибальська, 22). Ще раніше музей приваблював нетривалою, проте цікавою екскурсією, де описана побутова культура та гігієна Європи. Зараз же, крім найбільшої колекції сувенірних унітазів у світі, що удостоїлася книги рекордів Гіннесса, додалися костюмовані ігрові екскурсії та захоплюючі лекції, квести і виставки. До речі, музей був приєднаний до Via Regia, довшого та найстаршого сухопутного шляху між Східною і Західною Європою, про який згадувалося у статті про Радомишлянський замок.
Перегукуючись з Музеєм Вікторії, слід пам'ятати, що на Handmade-Expo Осінь 2021 на Броварському проспекті, 15, буде представлена «Вишивка в одязі видатних українців», а також колекція «Український офіс». Це показ сучасного одягу, прикрашеного елементами не лише української, а й кримськотатарської вишивки.
Спікери презентації - Оксана Костянтинівська, старший науковий співробітник Музею видатних діячів української культури; Марина Олійник - науковий співробітник Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України.
Захід розпочнеться о 17:30, участь безкоштовна.
З 01 жовтня відкривається Щорічний фестиваль хризантем у Печерському ландшафтному парку «Співоче». На сучасному фудкорті не так давно висадили кулясті катальпи, дерева, родом з Китаю. Влітку вже можна було спостерігати їх чудове цвітіння.
Фотографии хорошие, текст понятный, информация представлена весьма не плохо.
Но, поскольку даже наилучшее надо стремиться улучшать – предела совершенства нет, хотел бы внести предложения для оттачивания мастерства.
1. Не хватает карты, где красным цветом помечены точки фотосьёмки. И пути следования.
2. Тест неплохо перемежевывывать с шутками и отступлениями, дабы не превращалось в обыденную констатацию фактов. Например фразы – “особо мне понравилось”, “удивило”, “поражает”, “вам будет удобно”… – весьма оживят текст.
Благодарю Вас, Виктор. Ваши замечания ценны, будем пробовать