Про Радомишлянський палац не чув хіба що ледачий, оскільки колишня папірня, а з кінця XIX століття – млин, перетворений на замок, входить до відомого європейського культурного шляху Via Regia, що бере свій початок у Сантьяго-де-Компостела, кінцевому пункті паломництва святого Якова, та проходить через 8 країн. Віа Регія колишній торговельний «Шлях Королів», що приводив з Іспанії до Києва.
Та попри таку популярність, у багатьох бажаючих відвідати музей домашніх ікон «Душа України» виникають суперечності щодо вартості вхідного квитка. Варто розвінчати міф, аби можна було без обмежень подорожувати, зокрема, Житомирщиною, відкриваючи для себе все більше несподіваних місць.
Станом на 01 вересня 2020 року вартість його становить 150 грн., куди входить екскурсія музеєм ікон та так званий майстер-клас з виготовлення паперу.
Серед більше 5000 експонатів приватної колекції з усіх регіонів нашої батьківщини, є надзвичайно цікаві: наприклад, ікона 17 ст., яку неможливо сфотографувати через те, що вона 3D формату. Якщо дивитись справа – бачиш Бога Отця, - зліва – Ісуса Христа, прямо – святий Дух, як годиться, в образі голубки.
Образ Святого Миколая Чудотворця взагалі вирізано в камені, й він вважається найдревнішою іконою усього музею, а саме – датується 12 ст. Кажуть, якщо помолитись біля цього образу та попросити святого – завітне збудеться.
Особливо цікавою та таємничою буде вечірня екскурсія у світлі ліхтарів.
Папірня заснована Єлисеєм Плетенецьким, архімандритом Києво-Печерської Лаври у 16 ст. Католики не захотіли об’єднатися для спільної праці над технологією виготовлення паперу, тому були викликані фахівці з Німеччини, які й винайшли спільно з монахами спільний «рецепт».
Будівлю вибирали ретельно й вона мала бути укріпленою.
Крім іншого, монахи таємно здійснювали безоплатну просвітницьку діяльність серед малозабезпеченого населення.
На честь фундатора папірні встановлено цікавий пам’ятник на воді, аби уберегти святість неможливістю доторкнутись до святого. Та попри те, в руках він тримає лампаду, яку запалюють щовечора на всю ніч.
На такому папері друкувалися церковні книги, сплавлявся він човнами до Києво-Печерської Лаври. Ці козацькі довбанки представлені на території парку.
Парк розбитий на берегах річки Мика, що впадає у мальовничий Тетерів. На території парку є два острови: Закоханих – у формі серця та Бажань, до яких веде два місточки, також Ви прогуляєтесь серед скал та стародавніх скульптур до водоспадів.
Уся територія, як і сам палац, мають компактне розташування, тому, за час прогулянки, Ви не втомитесь, а якщо так, то вдасться поласувати запашними млинцями.
У середньовічних залах влаштовують музичні вечори, корпоративи, є зала для весіль, куди приїздять побратися молодята з усієї країни.
Можна залишитися у замку й на ніч. Щоправда коштуватимете таке задоволення від 3500 грн. проте іноді розігрується номер для двох на одну ніч.
У вересні тут відбувається британський бал вшанування шотландської культури Ghillies Ball. Традиційно бал, започаткований королевою Вікторією, влаштовується у замку Балморал.
До того ж, цьогоріч від проекту Вікіпедії «Via Regia Ukraine» є спеціальна номінація, у якій автоматично беруть участь світлини всіх пам’яток міст України, через які пролягає Шлях Ради Європи.
Дуже цікава стаття. Відчувається, що автор не лише обізнаний з теорією а бачив все, про що пише.
Гарна інформативна стаття. Обов’язково треба скористатись цією інформацією та відвідати таку цікаву місцину.