Захоплююча подорож Поділлям. Частина I

Дата: 22-06-2020 | 206 | 0
Захоплююча подорож Поділлям. Частина I

Окрім ставки Гітлера «Вервольф», православних храмів та монастирів, костьолів, скіфського городища, садиби відомого російського лікаря Михайла Пирогова, видовищного шоу фонтану «Рошен», куди організовують екскурсії з Києва, на Вінничині є куточки, заради яких варто приїхати на кілька днів. Витративши свій дорогоцінний час, Ви збагатитесь історією й надихнетесь природою щедрої землі.

Оминаючи Вінницю

У Вороновиці крім Музею історії авіації та космонавтики, в маєтку Грохольських є кімната пам’яті відомого кобзаря Володимира Максимовича Перепелюка, відомого своїм неповторним речитативом та довгою працею провідним солістом-бандуристом в хорі ім. Г.Г. Верьовки.

Музеи Вороновицы

У 1939 р. в Інституті фольклору та етнографії АН УСРС відомий професор музикознавець Грінченко М.О. визнає пісні Володимира Максимовича Перепелюка визначним явищем української народної музично-поетичної творчості.

Знімався у документальному кіно, а також художніх фільмах, в деяких навіть не доводилося застосовувати грим, настільки колоритним був його образ лірника.

На основі щоденників, в яких висвітлюються одвічні проблеми кумовства та пияцтва, випущено книги.

Окрім того, що музей знаний і в нас, і за кордоном на його базі щорічно проводиться Фестиваль кобзарського мистецтва «Струни вічності».

Вороновица. Усадьба

Самому ж маєтку у 2020 році виповнюється 250 років, 195 років з дня народження О.Ф. Можайського.

Неподалік палацу – однойменний ресторан Можайський, де подають страви великими порціями, свіжі та смачні. З холодними вином і гарним обслуговуванням.

Проїздом п’ємо холодне пиво в Брацлаві

Багата трагічними подіями історія спіткала містечко Брацлав. Нині ж він може похвалитися костелом у стилі бароко 1884 р. та не менш відомою, ніж в Умані, могилою раббі Натана, ученика раббі Нахмана на древньому єврейському кладовищі на пагорбі, з якого відкривається захоплююча панорама Південного Бугу.

Костел в Брацлаве

Хасидська течія так і має назву брацлавського (бреславського) хасидизму, основоположник якого раббі Нахман похований в Умані. Проте, до місця паломництва хасидів входить й Брацлав, так само як до книги В. Лукіна «Сто еврейских местечек Украины».

Збереглися також потужні млини і пакгаузи підприємця Янкеля Солітермана. Вже на той час (1907 р.), млини працювали за допомогою трьох водяних турбін та дизельного двигуна.

Люди в містечку щирі й привітні.

Кредит під 0%

Не маслом єдиним

Окрім палацу Потоцьких до Тульчина варто навідатись заради ЛеонтовичАртКварталу, на честь відомого автора Щедрика, про що сповіщає арка на в’їзді: «Вас вітає Тульчин – батьківщина Щедрика».

ЛеонтовичАртКвартал

Дорога від палацу, що й досі реставрується, до собору, перетворилась на справжній витвір вуличного мистецтва. Труба, рояль, контрабас у людський зріст та музейно розмальовані будиночки місцевих мешканців вздовж – ось що супроводжує Вас. Окрім художніх лавок, містечко стає сучасним й завдяки зупинці громадського транспорту – у вигляді великої парасолі, й муралам на торцівці будинків.

Холодний лимонад чи квас – є де випити, за піцою також не варто далеко ходити.

На противагу алкогольним радощам

Сквер в Немирове

Якщо колись Немирів був столицею гетьмана Ю. Хмельницького, то зараз містечко відоме на весь світ лікеро-горілчаним заводом ТМ «Nemiroff» та санаторієм «Авангард», заснованим у 1921 р. – пам’ятником садово-паркового мистецтва площею 86 га. Він розташувався на місці садиби XIX століття. Сюди приїжджають підтримувати здоров’я з Німеччини та інших країн завдяки тому, що тут дешеве та якісне лікування.

Санаторий Авангард

Любителям біографій цікаво буде відвідати музей «Літературна Немирівщина». М.О. Некрасов, вже згаданий композитор М.А. Леонтович, М. Вовчок – неповний перелік відомих та геніальних митців подільського краю та немирівчан.

Брацлавская мельница. Немиров

Варто зупинитись у прохолодних корпусах палацу Щербатової, аби впевнитись у якості санаторно-курортного лікування з власного досвіду та, можливо, з часом привезти туди своїх батьків.

Відгуки і коментарі