Захоплююча подорож Поділлям. Частина IIІ – історична

Дата: 22-07-2020 | 235 | 1
Захоплююча подорож Поділлям. Частина IIІ – історична

Печера

На місці маленького селища Печера, археологічними розкопками 1948-1949 р.р. підтверджено існування трипільської культури, так само як і наявність печер, в яких місцеве населення переховувалося у свій час від набігів татар. Власне назва села, як зрозуміло, походить від цих самих печер.

Усе архітектурне надбання так чи інакше пов’язане з іменами колишніх власників Свейковських-Потоцьких. На момент розподілу Польщі селище належало Свейковським, потім через складні родинні зв’язки перейшло до Потоцьких.

Костел св. Боболи

Саме тому римо-католицький костел Андрія Боболі у задній частині містить часовню-мавзолей (1904 р.) з аркосоліями – порожнинами у стінах для тіл, що закриваються мармуровими плитами. Деякі плити, як і захоронення відсутні, що наштовхує істориків на думку про розкрадення чи поспішне вивезення мертвих тіл до Польщі. 16 травня відбувається вшанування святого Боболі покровителя залізничників.

Як і костел, мавзолей спроектовано В. Городецьким, також всесвітньо відомим генієм Вінницького краю. Цьому є підтвердження на цоколі, чи не єдиний підпис на усіх його творіннях. Зазвичай майстер не залишав подібних міток.

За допомогою сторінки у Fb можна зв’язатися з настоятелем і замовити цікаву розповідь-екскурсію. Не відмовляє навіть групам з трьох осіб. Бажано не забути віддячити цій людині за старання, поклавши пожертву до відповідної скриньки.

Захоронения Потоцких

Почалося відновлення Печерського парку у 20 га з валунами, видами на річку та законсервованими підземеллями – об’єкту садово-паркового мистецтва кінця 17 ст., на території якого й знаходиться музей-каплиця Потоцьких-Свейковських. Адже дворянство будувало маєтки винятково у захоплюючих місцях.

Крім іншого у Печері функціонує державний реабілітаційний санаторій, що розмістився в сучасній копії маєтку, спеціалізується на лікуванні туберкульозу, завдяки чому місцевість має статус курорту та й клімат дозволяє.

Кредит під 0%

Сокілець

Через місточок від Печери – село Сокілець. Ніби одне перетікає в інше. Сокілець (лівий берег) и Печера – частини одного маєтку вже згаданих Потоцьких-Свейковських і знаходяться на протилежних берегах Бугу.

Железный пешеходный мост

 

Саме граф Костянтин Костянтинович Потоцький за допомогою німецьких майстрів на чолі з Яном Гойріхом побудував прекрасний з інженерної та практичної точок зору млин. Це пам’ятник промислової архітектури 1899 року, в 1951 році він був перероблений на гідроелектростанцію. Як і Городецький, архітектор був випускником Петербурзької Академії Мистецтв. Похований в Ірані, де будував Шаху палац, театр та вокзал. В Печері працював на початку ХХ ст.

Отож до цього млина веде хиткий місток з кліпу українського степ-гурту Flame Tap, де дівчата й виконали свій захоплюючий танець.

Южный Буг. Пороги

У Сокільці свої, трохи обшарпані корпусі дитячого санаторію. Проте розгулятися дитячій безпосередності на порогах Південного Бугу для нескладного рафтингу, серед нестримної зелені, є де.

Відгуки і коментарі

Аватар