Віртуальна екскурсія у весну. Відволікаємось від карантину

Дата: 21-03-2020 | 238 | 0
Віртуальна екскурсія у весну. Відволікаємось від карантину

Багато кого перебування на карантині деморалізує, ситуація, коли опинившись наодинці  сам з собою, рідними, котрих не бачиш зазвичай через постійну зайнятість, часто створює конфлікт та напругу. Зняти її допоможе занурення у весняну атмосферу.

Айва декоративная

Тож тим часом, поки на дачах розпускаються абрикоси та кизил, у Київ також широкими кроками йде весна. Давайте разом згадаємо, з чого вона зазвичай починається, і коли усі неприємності скінчаться, нарешті насолодимось усвідомленням того, яке ж зелене в нас місто! До речі, поки що прогулянки не заборонені, тому якщо Вам пощастило жити неподалік ботанічного саду, міських парків, чи навіть лісу, ловіть неповторний весняний подих, спостерігайте за відродженням природи, розкриттям листочків та цвітінням дерев.

Пролеска

Першоцвіти

Ряст та сині проліски на Володимирській гірці вже відцвіли. Сон-трава у навколишніх хвойних лісах щойно розпустилась.

Сон-трава, прострел

А найперші крокуси варто побачити у Сирецькому дендропарку, площею у 7,5 га. Крім іншого, у парку є червонокнижні рослини та тис гострокінцевий 1875 р. – року, з якого починається відлік історії цього неймовірного зеленого масиву в столиці. Колись тут знаходився будинок колишнього власника квіткового господарства Карла Мейера. Окрім першоцвітів зараз тут також є магнолія і тепличний корпус зі 600 видами сукулентів та кактусів. Проте кияни знають, куди ще варто ходити задля великого асортименту екзотичних красунь.

Магнолія

Насамперед магнолії розпускаються у затишній долині ботанічного саду імені Фоміна, закладеного в 1839 році на пустці в околицях університету ім. Т. Шевченка, підрозділом котрого він є і досьогодні. Це один з найстаріших ботанічних садів Києва та й всієї України. Створений на київських пагорбах та балках міський сад названий на честь Олександра Васильовича Фоміна, бо саме на час його керування прийшлися важкі роки Першої світової та Громадянської війн. Проте його команді вдалося вистояти, вберігши тропічні рослини, відремонтувати оранжерею та збудувати нові теплиці.

Сад магнолій у південній частині великого ботанічного саду імені Миколи Гришка закладений в 1966 р. Оскільки ботсад відноситься до Академії наук, то займається не лише виведенням нових сортів рослин, а й проектуванням нових парків, розробкою наукових основ озеленення підприємств.

Тюльпанове дерево, присутнє серед інших теплолюбних екзотів також відноситься до сімейства магнолієвих. Попри згаданий ботанічний сад, серед несподіваних місць зазвичай його можна зустріти в парку біля садиби графині Уварової у Ворзелі.

Меншою мірою представлені найбільш розповсюджені сорти білої магнолії, лілієподібної та всім відомої магнолії Суланжа, що розквітають і в парку Шевченка і в парку Наталка на Оболонській набережній.

Магнолия Суланжа

Кредит під 0%

Сакура

Окрім Липського бульвару та скверів на кшталт скверу в центрі під іменем Марії Заньковецької, де канзан (сакура) цвіте двічі на рік: навесні та восени, помилуватись рожевим цвітінням можна на багатьох бульварах Києва. Аби добратися до цих місць навіть не потрібен метрополітен. Чи варто нагадувати про парк Кіото біля метро Лісова з алеєю біля 1 км, що потрапила до книги рекордів України з саджанцями більше 300 сакур? Японський сквер з багатьма символами східної філософії існує на лівому березі з 1981 року на честь дружніх стосунків міст-побратимів Києва й Кіото.

Як бачимо, задля краси чудо вишні не обов’язково вибиратись до Японії чи Ужгороду.

Форзиция

Саме час і для тамариксу – рожевого чуда (можна побачити на бульварі Ігоря Шамо, колишня назва – О. Давидова), що крім декоративного має й практичне, піскозакріпне значення та як загородження від вітру в умовах пустель та напівпустель. Не гірше мімози виглядають жовті густі кущі форзиції та кериї.

Гребенщик (тамарикс)

Тюльпани

Київзеленбуд багато років сумлінно виконує свої обов’язки щодо прикрашання міста в будь-який сезон, та весною, що стосується композицій з тюльпанів, не варто добиратись навіть до аутлет-містечка Мануфактура за міську смугу чи Кекенхофу в Нідерландах. Варто всього лише потрапити на Співоче поле. Комунальники усіх районів міста висаджують на пригорах правого берега Дніпра неймовірної краси інсталяції із застосуванням безлічі сортів тюльпанів.

Відгуки і коментарі