8 простих способів зберегти гроші

Дата: 01-08-2019 | 130 | 0
Автор:
8 простих способів зберегти гроші

Найскладніше в збереженні грошей – зробити перший крок. Це покрокове керівництво розповість, як зберегти ваше «багатство» і допоможе створити простий та чіткий план.

1. Фіксуйте витрати

Перший крок на шляху до збереження грошей – записувати, як багато ви витратили. Відстежуйте ваші витрати: кожна кава, предмет для будинку, чайові... Коли зберете достатньо даних, розподіліть витрати за категоріями, щоб бачити, скільки і куди ви витрачаєте.

Ваша кредитна карта може допомогти вам у цьому. Деякі банки пропонують інструмент «витрати і бюджет», який класифікує витрати, з його допомогою легко отримати докладну статистику в мобільному додатку чи інтернеті.

2. Сформуйте бюджет

І ось ви маєте уявлення про те, скільки й куди витрачаєте, прийшов час систематизувати витрати, створивши дієвий бюджет. Вкажіть у ньому, як співвідносяться ваші доходи і витрати (що і на скільки більше), аби грамотно планувати витрати і не перевищувати розумний ліміт.

На додаток до щомісячних витрат враховуйте ті, які відбуваються регулярно, але не так часто, наприклад, витрати на обслуговування автомобіля, що трапляються раз на 3-4 місяці.

3. Складіть план економії грошей

Тепер, коли у вас є бюджет, додайте в нього категорію «заощадження». Намагайтесь економити 10-15% свого доходу, якщо не виходить, знайдіть спосіб скоротити витрати. Для цього визначте речі, без яких можна обійтися, наприклад, надмірне харчування і розваги.

4. Позначте, для чого ви зберігаєте гроші

Кращий спосіб заощадити – поставити мету. Подумайте про те, для чого ви хочете економити гроші – весілля, відпустка, майбутня пенсія та багато іншого. Потім розрахуйте, скільки потрібно заощадити грошей і як багато часу на це знадобиться. У деяких банках є інструменти, що дозволяють зручно відстежувати прогрес, використовуючи мобільний додаток.

Ось кілька прикладів короткострокових і довгострокових цілей:

Короткострокові цілі (1-3 роки):

  • На чорний день (кошти, які допоможуть вам уникнути проблем за непередбачених обставин)
  • Відпустка
  • Початковий внесок на придбання машини.

Довгострокові цілі (4+ роки):

  • Внесок на покупку будинку
  • Освіта для ваших дітей
  • Пенсійні накопичення.

Якщо ви збираєте на одну з довгострокових цілей, подумайте над можливістю інвестицій. Так, інвестиції пов'язані з ризиком, але вони можуть дати вам непогане джерело додаткового доходу, особливо при грамотному підході.

Кредит під 0%

5. Визначтесь з пріоритетами

Ваші цілі сильно впливають на те, як ви розподіляєте свої заощадження. Пам'ятайте, довгострокові цілі набагато важливіші короткострокових, немає сенсу робити заощадження для пенсії, якщо більшу частину з них ви витрачаєте на задоволення своїх несуттєвих потреб.

Навчіться правильно розставляти пріоритети. Якщо ви знаєте, що незабаром вам доведеться замінити автомобіль на новий, починайте відкладати гроші вже зараз. Не витрачайте ці гроші на покупку солодощів або розваги, адже у вас інша мета.

6. Вибирайте правильні інструменти

Якщо ви економите на виконання короткострокових цілей, зверніть увагу на депозитні рахунки:

  • Ощадний рахунок;
  • Депозитний сертифікат (заморожує ваші гроші на певний період, а потім нараховує на них відсоток, більший, як правило, ніж на звичайному).

Для довгострокових цілей:

  • Застраховані державою пенсійні рахунки є надійними і економічно вигідними, адже страховка не дозволить втратити всі гроші.
  • Цінні папери, такі як акції. Ви можете придбати їх через інвестиційні рахунки у брокерів. Акції ніким не застраховані, не гарантуються банками, тому схильні до звичайних інвестиційних ризиків, але при грамотній купівлі акцій є шанс заробити багато грошей.

Порада: Не зациклюйтесь на одному банку/рахунку. Уважно вивчіть всі варіанти і знайдіть таке поєднання, щоб було вигідно тримати гроші в різних місцях. Це допоможе не втратити всі гроші при непередбаченому банкрутстві.

7. Введіть економію в звичку

Майже всі банки дозволяють автоматично переказувати гроші зі звичайного на ощадний рахунок і навпаки. Ви можете вибрати коли, скільки і куди грошей переводити. Можна зробити так, аби частина вашої зарплати відразу відправлялась на ощадний рахунок.

Такий механізм добре допомагає заощадити гроші, вам не потрібно самостійно займатися переказами, досить один раз все налаштувати, також це зменшує спокусу витратити гроші на що-небудь незначне.

8. Слідкуйте за зростанням накопичень

Дивіться на свій бюджет і перевіряйте прогрес щомісяця. Такий підхід не тільки допоможе вам не відступатись від плану, а й дозволить швидко знаходити і усувати проблеми. Ці прості способи економії дозволяють зберігати все більше грошей і досягати своїх цілей швидше.

Відгуки і коментарі