Як накопичити на покупку квартири в Україні?

Дата: 04-09-2019 | 202 | 0
Як накопичити на покупку квартири в Україні?

Життя в орендованій квартирі - задоволення сумнівне. У будь-який момент власники можуть попросити з'їхати. Доводиться платити щомісяця велику суму за чуже житло. Тому рано чи пізно кожен замислюється над тим, як накопичити на квартиру. У багатьох виникають сумніви, чи зможуть вони домогтися цього зі своєю зарплатнею, якої їм так-сяк вистачає на покриття базових потреб.

Але досягти бажаного можна навіть при досить помірних доходах. Потрібна лише цілеспрямованість і розумний підхід до поставленого завдання.

Ставимо перед собою мету

Її наявність сприяє тому, що людина не відмовиться від задуманого ще на початку шляху. Коли знаєш, заради чого економиш, обмежуючи себе багато в чому, легше дотримуватись заданої мети. Причому мається на увазі не якесь абстрактне бажання придбати квартиру, а покупка житла з певними параметрами щодо конкретної вартості. Замірятись на щось грандіозне, що явно не по кишені, не варто. Для початку оптимальний варіант - однокімнатна квартира. Або двокімнатна, якщо мова йде про сім'ю з дітьми. Далі потрібно вивчити місцевий ринок нерухомості, щоб з'ясувати середню вартість житла, котре цікавить. Ця сума й повинна стати орієнтиром.

Починаємо приводити в порядок свої фінанси

Насамперед потрібно виявити зайві видаткові статті у своєму бюджеті, а потім скоротити їх. Лише на перший погляд всі зароблені гроші витрачаються на потрібне. Але при детальному аналізі з'ясовується, що можна щомісяця відкладати пристойну частину своєї зарплати, не зазнаючи при цьому поневірянь.

Протягом кількох місяців потрібно записувати всі свої витрати, розподіляючи їх за категоріями. Після чого можна зрозуміти, від яких витрат можна зовсім відмовитися, а які значно скоротити:

  • від шкідливих звичок бажано відмовитись повністю, що не тільки допоможе збирати швидше, а й на здоров'ї позначиться позитивно;
  • відпочинок за кордоном краще відкласти, доки не буде куплена квартира;
  • відвідування кафе, ресторанів, розважальних центрів слід скоротити;
  • потрібно переглянути тарифи на ТБ, Інтернет і мобільний зв'язок у бік економічніших;
  • брендовий одяг та взуття коштує дорого, можна купити якісні речі за менші гроші;
  • у випадку з побутовою технікою також не варто гнатися за дорогими брендами;
  • замість обідів в кафе брати їжу з дому.

Прикладів для економії може бути багато. Кожен зможе на чомусь економити без особливих наслідків для себе.

Шукайте додаткові джерела доходу

Щоб швидше накопичити потрібну для покупки квартири суму бажано не обмежуватись однією зарплатою. Потрібно знайти додаткові джерела доходу, завдяки яким процес накопичення стане помітно енергійнішим.

  1. Підробіток після основної роботи - відмінний варіант для багатьох. Потрібно лише мати певні навички та вміння. Або терміново обзавестися ними. Варіантів підробітку існує багато: ремонт побутової та комп'ютерної техніки, послуги електрика чи сантехніка, сеанси масажу або манікюру, репетиторство та ін.
  2. Можна поцікавитись у роботодавця про можливість додаткової роботи за надбавку до зарплати. Але треба бути акуратним, щоб не подумали, що у Вас занадто багато вільного часу. Тоді нові обов'язки можуть додати безкоштовно.
  3. Сьогодні можна заробляти в Інтернеті, ведучи власний блог, виконуючи різні замовлення (програмування, комп'ютерна графіка, придумування статей для сайтів).
Кредит під 0%

Подумайте, де будете зберігати гроші

Тримати їх вдома - точно не варіант. Завжди може з'явитись бажання витратити частину накопичених грошей на інші цілі. Через що мрія про власну квартиру постійно відсуватиметься.

Найпростіше зберігати накопичення на банківському вкладі. Слід вибрати довгостроковий депозит з хорошою процентною ставкою. Також вклад повинен передбачати капіталізацію відсотків, що дозволить отримувати додаткову надбавку до депозиту.

Але вклади насправді майже не мають прибутковості через інфляцію, яка з кожним роком знецінює будь-які накопичення. По-справжньому заробити на своїх грошах можна, інвестуючи їх. Наприклад, в цінні папери, облігації, валюти.

Також можна інвестувати накопичення в більш доступну нерухомість, ніж квартира. Наприклад, купити кімнату в комуналці або капітальний гараж, щоб потім здавати в оренду. Якщо вартість нерухомості з часом зросте, вдасться отримати додатковий прибуток.

Візьміть іпотеку

Накопичити самостійно всю суму, необхідну для покупки квартири, дуже складно. Нерухомість зростає в ціні з кожним роком, плюс інфляція робить свою справу. Іпотека цілком розумний варіант для вирішення квартирного питання.

Спершу потрібно накопичити якомога більше грошей, щоб початковий внесок становив значну частину вартості житла. Тоді й процентна ставка буде меншою, і отримати схвалення банку стане простіше.

Щоб заощадити на іпотеці, потрібно:

  • знайти найбільш вигідну пропозицію з наявних;
  • оформити кредит на менший термін, щоб зменшити переплату;
  • використовувати державні програми співфінансування іпотеки, якщо є така можливість.

По можливості слід погашати кредит частково-достроковими платежами. Це дозволить швидше розрахуватися з банком та знизити переплату.

Відгуки і коментарі