Що обрати – улюблену справа або високооплачувану роботу?

Дата: 24-09-2019 | 145 | 0
Що обрати – улюблену справа або високооплачувану роботу?

Якщо справа приносить вам задоволення від самого процесу і при цьому повністю забезпечує ваші потреби – це ідеальна ситуація. В такому випадку можна навіть не думати про те, щоб змінити її на високооплачувану роботу. Якщо не брати до уваги те, що з часом вона з якихось причин взагалі перестане вас забезпечувати або ви не зможете працювати.

Якщо робота дуже подобається і повністю вам по душі, але вона не перекриває навіть базові витрати – таке задоволення може тривати недовго. Більш прибуткова справа просто необхідна.

Як у першій, так і в другій ситуації, важливо зайнятися фінансовими питаннями. Це не тільки рішення вибрати краще оплачувану діяльність – в першу чергу важливо вирішити питання про те, як керувати своїми грошима.

Чому так складно добре заробляти на улюбленій справі?

Люди розділилися на два табори. Одні – нібито байдужі до грошей, але горді тим, що займаються тим, що люблять. Інші – добре заробляють, і вважають бідняків нікчемними, хоч і ненавидять свою роботу.

Якщо розглядати приклади, ситуації стають більш зрозумілими і розібратися легше.

  1. Вася – художник. Малює на замовлення портрети. Грошей мало, зате душа задоволена – адже йому не потрібно працювати, він займається улюбленою творчістю. Йому плювати на гроші. Всі багатії сволоти, а він хоч і не їздить на своїй машині, зате ставиться до справи з душею. Нічого, що останні кілька замовлень не встигав зробити вчасно. Що тут поробиш, не було натхнення. Козел клієнт, відмовився платити. Подумаєш, всього на чотири дні тому обіцяв закінчити роботу. Міг би і почекати, це ж творчість.

Насправді Вася давно мріє про новий айфон, йому давно хочеться з'їхати від батьків, та й машина була б не зайвою. Заробіток весь йде на відпочинок з друзями – все рівно грошей небагато, що тут поробиш. Дисциплінувати себе навіть не пробує. Просто так вже звик і навіть не знає, як інакше. Хоча і дуже талановитий, але особливо не вірить, що можна нормально заробляти на цій справі – таке життя.

  1. Маша-старший менеджер в престижній фірмі. Заробляє значно вище середнього. Одягається в елітних бутіках. Їздить на дорогій машині. Першою купує нові айфони. Подружки заздрять її успіху. Хоча Маша ненавидить свою роботу і її давно дістали клієнти, але вона з гордістю каже всім знайомим – нічого не вдієш, зараз гроші вирішують все.

Насправді вчора Маша витратила останні гроші на манікюр і зачіску, тому з тривогою поглядає на телефон кожні кілька секунд. Аби прийшла зарплата, начебто обіцяли. Весь заробіток витрачає на орендовану квартиру, тому що якось незручно жити в 35 з батьками, багато грошей йде на те, щоб підтримувати імідж – показати всім, що вона може собі це дозволити. А машину фірма скоро забере, бо не вистачає бюджету. Хоче особистого життя, і будувати сім'ю, але часу на це поки немає. Заощаджень у Маші теж немає, якось про це не замислювалася – ще все встигне. Але з великою тривогою спостерігає, як все частіше стали звільняти співробітників. Все-таки криза, і чого чекати далі – невідомо.

Обидві ситуації дуже показові в плані того, як робити не потрібно. Не відомо, кому все ж краще. Адже ці люди, не дивлячись на рід занять і доходи, не відрізняються ні фінансовою свободою, ні втіленістю у своїй справі.

Кредит під 0%

Що робити, щоб розвиватися на улюбленій роботі і бути забезпеченим?

Багатство і свобода робити що хочеться – це нереалізована мрія величезної кількості людей. Але більшість не знає, як такого досягти. А багато – навіть не намагаються в цьому розібратися.

Але є інструкція, практичне застосування якої допомогло б багатьом хоча б наблизитися до такої ідеальної життя. Ось кілька ключових аспектів, на які варто звернути увагу в першу чергу:

  1. Вибрати ту роботу, яка при менших витратах часу приносить більше грошей
  2. Відкладати максимально можливий відсоток доходу
  3. Частину грошей інвестувати в активи, і робити це протягом тривалого часу. Активи – такі вкладення, які передбачають можливість отримання доходу
  4. Паралельно у вільний час займатися улюбленою справою, навчатися і розвиватися в цікавій сфері
  5. Кидати роботу тільки в тому випадку, якщо активи повністю перекривають потреби, і є залишок, який також можна відкладати або інвестувати.

Такий підхід дозволить з часом як мінімум придбати фінансову незалежність, багаж знань і досвіду, які допоможуть її підтримувати протягом усього життя. Також при цьому ви зможете собі дозволити займатися улюбленою справою, не турбуючись про гроші, а повністю включаючись у творчість.

Це один з варіантів, а є і безліч інших. Приміром, зараз, завдяки розвитку Інтернету, можна дуже вдало монетизувати будь-яку справу. Головне розуміти, що все можливо, розвиватися, ставити собі завдання і вирішувати їх.

Немає сенсу вибирати між улюбленою справою і високооплачуваною роботою. Головне – навчитися розпоряджатися грошима. Тоді ви і зможете створити собі необхідні умови для вільного життя і улюбленої роботи.

Відгуки і коментарі