Чому у багатьох не виходить накопичувати гроші?

Дата: 24-07-2019 | 206 | 0
Чому у багатьох не виходить накопичувати гроші?

Кожному хотілося б накопичити велику суму грошей, щоб захистити себе від фінансових негараздів. Однак, справа це не настільки проста, як багатьом здається. Необхідні дисципліна і сила волі, щоб не відмовитися від задуманого, ледь почавши. Але і в разі серйозного підходу часто результат виявляється далеким від бажаного через цілого ряду помилок, допущених в процесі

Основні помилки, що заважають збирати гроші.

1. Відкладати тільки те, що залишається в гаманці в кінці місяця

Подібний підхід до накопичення призводить до того, що фінансова подушка безпеки зростає вкрай повільно. І через багато місяців і навіть років результат виявляється зовсім незначним, не здатним допомогти в складних ситуаціях, що вимагають значних грошових витрат. Поки в гаманці є гроші, завжди знайдеться, куди їх витратити.

Скільки відкласти в поточному місяці, потрібно вирішити відразу ж, як отримали зарплату чи інший дохід. І тільки після цього витрачати гроші на повсякденні потреби. Такий підхід допоможе систематизувати процес накопичення. Резервний фонд буде рости стабільно кожен місяць.

2. Періодично брати потроху із запасів

Мало накопичити певну суму, потрібно ще утриматися від використання резервного фонду для задоволення поточних потреб. Інакше процес накопичення помітно загальмується.

Щоб позбавити себе від таких спокус, потрібно зберігати грошовий запас так, щоб скористатися ним було непросто. Для більшості людей оптимальним варіантом є довгостроковий внесок у банку. Гроші виявляться не настільки доступними, плюс щомісяця буде надбавка у вигляді відсотків.

3. Всі додаткові доходи в резервний фонд

З одного боку така стратегія дозволяє швидше сформувати пристойну фінансову подушку. Однак, не варто забувати і про поточні потреби, вдаряючись в сувору економію заради майбутнього благополуччя. Це загрожує тим, що в якийсь момент з'явиться бажання або необхідність витратити частину коштів із заначки, наприклад, для ремонту житла, покупки нової побутової техніки. Прагнучі обзавестися резервним фондом, не варто надмірно себе обмежувати. Тому кожен раз, коли отримуєте велику суму грошей, крім основного джерела доходів, деяку частину відкладіть на задоволення поточних потреб.

Кредит під 0%

4. Всі накопичення зберігати на одному рахунку

У цьому випадку можуть виникнути неприємності, якщо банк, в якому зберігаються гроші, збанкрутує. Звичайно, Фонд гарантування вкладів дозволить незабаром отримати свій депозит (в межах 200 тисяч гривень). Але водночас може виникнути нагальна потреба в коштах з резервного фонду (раптове звільнення з роботи, лікування важкої хвороби та інше). Тому рекомендується в міру збільшення накопичень, розподіляти їх по двох-трьох рахунка

Також радять для кожної поставленої перед собою мети заводити окремий банківський рахунок. Це сприятиме більш наочному уявленню про те, скільки ще потрібно для досягнення конкретної мети.

5. Чим більше людей знає про ваш резервний фонд, тим більше бажаючих вирішити свої проблеми за ваш рахунок

Присвячувати оточуючих у свої фінансові плани – помилка багатьох. І відразу з кількох причин:

  • можна стати об'єктом заздрості та обговорень;
  • з'являється багато охочих взяти в борг, але далеко не всі боржники потім вчасно повернуть гроші, а хтось цілком свідомо побажає не робити цього;
  • родичі почнуть дошкуляти проханнями допомогти їм грошима на різні потреби, причому безоплатно – допомагати рідні «діло святе»!

Вирішили убезпечити себе у фінансовому плані? Робіть це мовчки. Допомагати родичам і друзям у важкій ситуації треба, але не можна дозволяти їм сідати вам на шию.

Відгуки і коментарі